חדשות  הדפס

גיוס חיילים לקרבי
יקנעם במקום ה-8 הארצי בשיעור המתגייסים העירוניים לקרבי, ובמקום ה-6 בשיעור הגיוס הכולל.

יקנעם במקום ה-8 הארצי בשיעור המתגייסים  העירוניים לקרבי, ובמקום ה-6 בשיעור הגיוס הכולל:
אלפסי: "גאה בכל אחת ובכל אחד מהם. יש לנו נוער מצוין ואיכותי"
נתוני הגיוס הארציים לצה"ל וליחידות הלוחמות שפורסמו בימים האחרונים מציבים את יקנעם במקום השישי בשיעור הגיוס הכולל לצה"ל, ובמקום השמיני הארצי בהיקף הגיוס, ומיצוי ללחימה וקצונה, הן לגברים והן לנשים בקרב ערי ישראל.
הנתונים נבנו על סמך שלושה פרמטרים: אחוז הגייוס היישובי, אחוז המיצוי ללחימה ואחוז המיצוי לקצונה כאשר הנתון הראשון מהווה 50% מהמשקל הנתון, ושני הנתונים הבאים אחריו 25% כל אחד. בעקבות הנתונים המאוד מחמיאים, יקנעם שדורגה בשנה האחרונה במקום ה- 22 קפצה למקום השמיני עם 88% אחוזי גיוס, ועם ציון 57.9 במדד הקרביות,  והיא מקדימה ערים רבות כדוגמת כפר סבא, הרצליה, גבעת שמואל, ראשון לציון, רמת השרון, חיפה ועוד. בשנה הקודמת שיעור הגיוס ביקנעם  עמד על 86.3% ומדד הקרביות על 53.
מפירוט הנתונים עולה עוד שרובם המכריע של בני הנוער מתגייסים לצבא והולכים לגיוס משמעותי.  גיוס ללחימה אצל גברים עומד על 50% וליתר איכותי על 18.1%. אצל הנשים גיוס ליתר איכותי עומד על 78.2% וקרוב ל- 10% התגייסו לטכני ולעתודה.
מנתוני הגיוס עולה גם שיקנעם ממשיכה לשמור על אחוזי גיוס גבוהים לאורך השנים, וכי רובם המכריע של המתגייסים מסיימים שירות צבאי מלא.
ביקנעם מרוצים מאוד מן הנתונים המרשימים, וכבר עובדים במרץ על תכנית לגיוס השנתון הבא, כאשר המטרה המרכזית היא העלאה נוספת של אחוז הגיוס לצה"ל על ידי חיזוק נכונות ומוכנות לשירות משמעותי תוך הדגשת חשיבותו של המערך הלוחם.  בתכנית מושם דגש בין היתר על המרכיב הערכי ועל מרכיב המידע, ויעבדו בה עם החיילים לעתיד במטרה  לחזק את נכונתם ומוכנותם לשירות משמעותי, להגביר את תחושת האחריות שלהם לשמירה על ביטחון המדינה, ולעודד אותם לשירות משמעותי בדגש על המערך הלוחם.


 


2011-11-28