חדשות  הדפס

צילה בעקבות יקנעם - אבן פינה לגן מדע ומדיה ומרכז מדעים
אלפסי הוזמן לצ'ילה להנחת אבן פינה לגן מדע ומדיה ומרכז מדעים שייבנה ויופעל על פי המודל המדויק שקיים ביקנעם. במסגרת חיזוק הקשרים ושיתופי הפעולה עם העיר התאומה סן פדרו דה אטקמה מצילה

 אלפסי הוזמן לצ'ילה להנחת אבן פינה לגן מדע ומדיה ומרכז מדעים שייבנה ויופעל על פי המודל המדויק שקיים ביקנעם
במסגרת חיזוק הקשרים ושיתופי הפעולה עם העיר התאומה "סן פדרו דה אטקמה" מצ'ילה, הגיעו לביקור וסיור בעיר מנכ"לית העירייה פטריסיה לאנס בליס, ומהנדס הפרויקטים של העירייה, דניאל רודריגז מולינה, ונפגשו עם ראש העיר סימון אלפסי, ועם מהנדס העירייה אדריכל מייק סקה, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים תמי ראש, הצוות החינוכי שמוביל את גן מדע ומדיה ענת דוד ואתי שבתאי ועוד.
ליקנעם ולאטקמה שיתופי פעולה פוריים מאוד בנושאי חינוך, תשתיות והנדסה. כחלק  משיתוף הפעולה הזה ולאחר שמשלחת קודמת מן העיר ביקרה ביקנעם והתלהבה מאוד מגן מדע ומדיה שבעיר, החליטו באטקמה להקים גן דומה וללמוד על כל התהליך ממקור ראשון, קרי מאנשי החינוך ביקנעם. במהלך היום נפגשו השניים עם הצוות החינוכי שמפעיל את הגן ולמדו ממנו על התכנים והפעילויות, סדר היום, וכיוצ"ב. לאחר מכן נפגשו האורחים עם אנשי מחלקת הרווחה ולמדו מהם על פעילות המחלקה לטובת בני נוער והילדים. בפגישתם עם ראש העיר מסרה המנכ"לית לאלפסי דרישת שלום מראש העיר שלהם שמודה לו מאוד על שהציג בפניה את הגן בעבר, ועל הליווי המלא בהקמתו, וציינה שהגן מוקם בעירה בזכותו, והזמינה אותו להיות אורח הכבוד בטקס ולהניח את אבן הפינה. בסיום הפגישה העניק ראש העיר למנכ"לית שי מזכרת מביקורה בעיר, והיא העניקה לו כשי  אבן עם פסיפס אמנותי המציין את סמליה של העיר, וכן מאפרה מברונזה שהוכנה מחומר שהוצאו ממכרות שנחפרו בעומק 200 מטרים שנפוצות מאוד באזורם, ודיסק עם שירים פולקלוריים עממיים שמייצגים את העיר.
עם תום פגישות העבודה סיירו האורחים בליווי מהנדס העירייה בתל יקנעם, בשכונות החדשות בעיר, בשכונה האקולוגית העתידית, במתנ"ס, בבית הנוער, בכיכר הערים התאומות, בקאונטרי קלאב - בו  קיבלו ייעוץ לשם הקמת מועדון ספורט בעירם, בבית החינוך "אורנים" שם למדו על פרויקט ניצול מי גשם לשימוש בניאגרות ועוד.
שיתוף הפעולה להקמת גן מדע ומדיה הוא המשך של שיתופי פעולה פוריים בין שתי הערים מן העבר, כגון ייעוץ לבניית מערכות ההשקיה בעיר.


2011-11-28