חדשות  הדפס

הייטק יקנעם - ההיטקיסטים החדשים
בטקס מרשים במפעל גיוון אימג'ינג חולקו תעודות לחמישה עשר בוגרי פרויקט נוער מושיט יד לקהילה, ולתשעת בוגרי קורס המחשבים שהתקיים במקום, ואלו על בסיס מדיניות הפרויקטים ולפיהם תורמים ונתרמים,

הייטק יקנעם - ההיטקיסטים החדשים


בטקס מרשים במפעל "גיוון אימג'ינג" חולקו תעודות לחמישה עשר בוגרי פרויקט "נוער מושיט יד לקהילה", ולתשעת בוגרי קורס המחשבים שהתקיים במקום, ואלו על בסיס מדיניות הפרויקטים ולפיהם תורמים ונתרמים, יסייעו לאוכלוסיות אחרות בחברה, וכך ימשיכו במעגל הנתינה. את הטכס הנחה האחראי על הנוער במחלקת הרווחה בעיריית יקנעם ומי שגם אחראי, מנחה ומוביל את הפרויקטים, עו"ס גרי בכר. במהלך הטקס אמר סגן ראש העיר רומן פרס שפעילות "גיוון" למען הקהילה אינה דבר מובן מאליו, והעובדה שיש כאן שילוב של מספר גורמים היא דבר יוצא מן הכלל שמביא הצלחות רבות.
סמנכ"ל משאבי אנוש ב"גיוון" רענן בוקרמן אמר שהוא מרוצה מאוד משיתוף הפעולה בין כל הגורמים לטובת הנערים. בוקרמן אמר עוד שהנערים הוכיחו התמדה, וכי הוא מקווה שסיום הקורס הוא אמצע התהליך, והם ימשיכו ללמוד ולהתפתח. בוקרמן אמר לתלמידים שעתידם תלוי ביכולתם ללמוד ושהם אלו שיובילו את עצמם, והוסיף שגיוון גאה להיות מעורבת בפעילות חברתית למען הקהילה.
ראש צוות ילדים ונוער במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית יקנעם סיסיליה  סגינר אמרה שיקנעם שמה לה למטרה לפתח את הנוער ולעזור לו להגיע לאן שיחפוץ. סגינר הודתה ל"גיוון" ולכל השותפים על שהם מעניקים לנוער קורס ייחודי ומלווים אותם במסירות ובחיבוק אין קץ, והוסיפה שבזכותם ארגז הכלים של הנוער מצויד כיום טוב יותר מבעבר.
סמנכ"לית עמותת "מאיר פנים" שולמית שולוב ברקן בירכה את הנערים ואמרה להם שהם מודל לחיקוי עבור אחרים בקהילה, והוסיפה שקיום התכנית הוא מימוש החזון לפעילות לטובת כל המגזרים בקהילה. מנהלת התכנית מטעם "מאיר פנים" כוכבה רוזנפלד אמרה שהחשיבות של שיתוף פעולה עם המגזר העסקי היא משמעותית ביותר, והנערים מעבר להכשרה המקצועית שהם מקבלים, הם תורמים לקהילה. רוזנפלד הוסיפה עוד שהפרויקט תורם רבות לעיצוב אישיותם של הנערים בעתיד וזה ישפיע על החברה כולה. יוסף תגנה נציג הנערים הודה בשם כל הקבוצה לכל השותפים שעזרו לנערים להגשים חלום והשקיעו בהם שעות רבות והמון סבלנות וחום.
תכנית "נוער מושיט יד לקהילה" הינה תכנית שפועלת ביקנעם זו השנה השנייה ובמסגרתה נערים בסיכון מקבלים פעילויות שמספקות להם כישורי חיים והדרכות לאחזקה בתים, ולאחר מכן הם תורמים לקהילה ולמוסדותיה.
קורס המחשבים פועל אף הוא זה השנה השנייה ותשעת הבוגרים למדו פעם בשבוע במשך עשרה חודשים על המחשב, יכולותיו ופעולותיו, וכן על האינטרנט, מערכות ההפעלה במחשב, אופיס, אקסל, הכנת מצגות ב- Power Point , זיהוי חלקים והחלפתם, ועוד.
הפרויקטים הינם פרי שיתוף פעולה של עיריית יקנעם, המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, משרד הרווחה, חברת "גיוון אימג'ינג", חברת "ביוסנס", עמותת "מאיר פנים" וביטוח לאומי.
ראש העיר, מר סימן אלפסי:
"אני מברך את חברת "גיוון" על תרומתם ושיתוף הצעירים בפרויקט. תוצאות הפרויקט מחזקות את דעתי ששיתוף פעולה קהילה-תעשייה באמצעותו מגיעים בני הנוער לחברה מובילה כמו "גיוון" מגרה אותם להתפתח במקצוע מדעי, ומשלים את חזוני לראות כמה שיותר צעירים ותושבים מיקנעם משתלבים בתעשיית ההיי טק בעיר. עיריית יקנעם משקיעה רבות בנוער,  ואנחנו בשיתוף כל הגורמים נמשיך  לתת מענה לצרכיהם ולקדם פרויקטים ושיתופי פעולה לרווחתם."
מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית יקנעם, הגב' תמי ראש:
"יקנעם שמה לעצמה למטרה להעצים ולהכשיר את בני הנוער שלה. הרקמה הייחודית שנבנתה עם "גיוון" היא דוגמה להזנקת הנוער לגבהים חדשים ולאמונה ביכולתו של הנוער. "מאיר פנים" יחד עם משרד הרווחה  מחפשים כל העת דרכים יצירתיות חדשות לגירוי הנוער להצלחה ולפריצת דרך לסייע לעצמם ולנתינה לקהילה, לבניית חוסן קהילתי איתן, ולחיזוקה של יקנעם ע"י צעירים לומדים ונותנים לקהילה."


 


2011-11-28