חדשות  הדפס

רכיבה על אופניים בעיר
רכיבה על אופניים ביקנעם. בהוראת ראש העיר תוכן תכנית אב להנגשת יקנעם לרכיבה על אופניים

בהוראת ראש העיר תוכן תכנית אב להנגשת יקנעם לרכיבה על אופניים
ראש עירית יקנעם סימון אלפסי שפועל רבות לקידום הספורט בעיר ומעודד לעשייה ספורטיבית, ביקש ממהנדס העיר אדריכל מייק סקה להכין תכנית אב להנגשת יקנעם לרכיבה על אופניים מתוך מטרה שניתן יהיה להגיע לכל מקום בעיר בקלות ובמהירות, על ידי רכיבה בטוחה על אופניים. בסיור עם מהנדס העיר הראה לו ראש העיר את המיקום המוצע על ידו לתחילת מערכת של שבילי האופניים, ואשר צפוי להתחיל מהכניסה המערבית לעיר, דרך כל שדרות רבין ועד למרכז המסחרי הישן ברחוב צאלים. יצוין כי במקום קיים כבר שביל הליכה, ושביל האופניים אמור להיות מצידו השני של שביל ההליכה.
אלפסי מייחס חשיבות רבה להנגשת העיר לרכיבה על אופניים, ולאור העובדה שלאורך רחוב האלונים מצויים מבני ציבור ותרבות, הוא רואה ברחוב יעד מרכזי להנגשתו לרכיבה על אופניים. ברחוב עצמו כמו גם לאורך כל השביל יוגדרו מקומות ופינות מסוימות שישמשו כחניוני אופניים, ואלו ימוקמו בצמוד למבני ציבור. כמו כן, לאורך הדרך יותקנו מתקני מים לשתייה. בנוסף לכך, נבדקת האופציה לחבר את השביל לשביל האופניים הראשי שיהיה בשכונה הירוקה "שער הגיא" בעמק השלום ואשר יגיע לנחל קרת, יעבור לאורכו וימשיך הלאה.
לשם מימון פיתוח הפרויקט פנה כבר ראש העיר למשרדי התיירות ופיתוח הנגב והגליל ואלו התלהבו מן הרעיון והביעו את רצונם לסייע.
תכנית האב כוללת ארבעה שלבים והחלק הנ"ל הינו החלק הראשון. תכנית האב באה במטרה לאחד את כל התכניות הקיימות של בניית שבילי אופניים ברחבי היישוב.


2011-11-28