חדשות  הדפס

התנגדות לנמל תעופה במגידו סמוך ליקנעם
התנגדות לנמל תעופה במגידו סמוך ליקנעם - התושבים אומרים לא 1 - הצטרפו למאבק לפני שיהיה מאוחר מידי.


 בקרוב תינתן החלטת ממשלה לאישור הקמת שדה תעופה במגידו הסמוך מאוד ליקנעם. היכונו לרעש מחריש אוזניים בכל שעות היום והלילה. מן הסתם מטוסים ממריאים ונוחתים גם בלילה - מישהו היה פעם בקרבתו של המפלצת הענקית - מטוס הנוסעים הגדול בעולם שקרויי אייר בוס. הנה באה המפלצת - והיא מביאה איתה את כל הנזקים האפשריים. ואם מישהו חושב שזה ייתרום לתיירות - שיצא לטייל בלוד, לא ראינו שם שום תיירות. .......?!


לחתימה על העצומה : http://www.atzuma.co.il/natbug2 


הידעתם שהעיר יקנעם מרוחקת 10 קמ בקו אווירי מנמל התעופה במגידו.  4 בנובמבר מטוס אייר בוס 380 הגדול בעול ביצע נחיתת אונס כי המנוע התפוצץ והתחיל להתפרק מייד אחרי ההמראה.   


פברואר13 2007 מטוס איירבס שהיה בדרכו לברלין, התרסק בנמל התעופה שבמוסקבה.  


פברואר25 2009 מטוס נוסעים טורקי של חברת -טורקיש איירליינס- התרסק לפני הצהריים בנמל התעופה
סחיפהול שבאמסטרדם. המטוס מדגם בואינג 737 התרסק בשעה שניסה לנחות  להפתעתנו דווקא בעיריית יקנעם מצדדים בנמל התעופה באיזור , ללא התייחסות לאיכות החיים לזיהום ולשאר החסרונות.
תגובת עירית יקנעם כפי שהתקבלה - לא נגענו:
ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי מייחס חשיבות רבה לפיתוח אזור הצפון כולו, ורואה בהקמת שדה תעופה באזור הזדמנות מצוינת לחשוף את כל הצפון ברמה הלאומית והבינלאומית ולשדרג פלאים את פני האזור כולו. אלפסי כמדיניות,  ובניגוד לראשי יישובים אחרים חושב לטווח הארוך ולעשרים שנים קדימה, וסבור שאם ממשלת ישראל לא תשקיע בגליל בהקמת מיזמים רציניים כדוגמת שדה תעופה, הגליל ילך ויתרוקן, ואז תקום ועדה שתחקור למה לא הגיעו להחלטה הנכונה לפני שני עשורים. אלפסי פועל בדרך הזאת מהרגע שנבחר ולא בכדי יקנעם כיום היא מודל לחשיבה לטווח הארוך, והדבר בא לידי ביטוי בהזזת בסיס מנסורה, בהקמת פארק מדע ותעשייה משותף במגידו, בהכנת תכניות לבנייה לאלפי יחידות דיור, והחשיבה הזו היא שהביאה את יקנעם להיות מובילה בכל התחומים. אלפסי אמנם אינו שותף להחלטות המדיניות, אבל הוא בטוח שמדינת ישראל צריכה וחייבת כיום לחזק את הגליל  על ידי הבאת מיזמים לתעסוקה, ובניית שדה תעופה שיפתח את הגליל, יביא לכאן תיירות ויפתח מקומות תעסוקה לכל האוכלוסייה בגליל. חשוב לציין שאלפסי לא מתנגד להקמת שדה התעופה בנגב, אולם לאור התנגדותו של משרד הביטחון לכך, הוא חושב שחשוב שהשדה יקום בגליל. אלפסי סבור גם שהקמת השדה צריכה להיות בגליל, ולאו דווקא במגידו וכמוהו חושבים כך ראשי יישובים רבים באזור, רק שהם בניגוד אליו, חוששים להביע את דעתם בפומבי. לפיו על הממשלה לקבוע באיזה מקום בדיוק בגליל יוקם השדה. כחלק מחשיבת ארוכת הטווח, הציע אלפסי שבמקום להקים שדה תעופה אחד שייתן מענה ל – 16 מליון נוסעים יש לשקול הקמת שתי שדות תעופה שכל אחד מהם ישרת שמונה מליון נוסעים, ואז גם לגליל וגם לנגב יהיה מיזם של שדה תעופה. 

 


 


 


2011-09-07