ספורט  הדפס

נערת הכדורגל מיקנעם - שיראל אוחנה
בזמן שבני ובעיקר בנות גילה מנצלות את החופש הגדול ליהנות משמש, קיץ וים, הזיעה שיראל אוחנה (17.5) במדי נבחרת ישראל ושיחקה במכבייה JCC שהסתיימה בימים האחרונים וזכתה עימה במקום הראשון.

נערת הכדורגל
בזמן שבני ובעיקר בנות גילה מנצלות את החופש הגדול ליהנות משמש, קיץ וים, הזיעה שיראל אוחנה (17.5) במדי נבחרת ישראל ושיחקה במכבייה JCC שהסתיימה בימים האחרונים וזכתה עימה במקום הראשון כאשר בדרך היא מבשלת 4 שערים ומסייעת לנבחרת לנצח קבוצות מניו יורק, לוס אנג'לס, בוקה וקונטיננטל.
שיראל שתעלה בתחילת השנה לכיתה י"ב בתיכון "אורט אלון" ביקנעם, משמשת כחלוצת קבוצת הנשים של מכבי חדרה והיא משחקת כדורגל מגיל 10. שיראל החלה את דרכה בקבוצת הפועל יקנעם, בה שיחקה עד גיל 15 ולאחר מכן, לאור גילה, עברה לשחק במכבי חדרה, בה היא משחקת עד היום  כאשר מאזנה בעונה האחרונה מורה על 16 שערים ב – 18 משחקים. על אף הרצון לנצח בכל משחק מדגישה שיראל שהדגש מהצוות המקצועי הוא קודם כל על ערכים וכבוד בין החברות, ורק לאחר מכן טקטיקה וניצחונות, ומוסיפה שלמרות שקבוצתה נחשבת לענייה, הבנות עושות חיל ולא הפסידו שום משחק זה 5 שנים. הצלחתה של שיראל במדי הקבוצה הביאה לכך שהיא זומנה לנבחרת ישראל והשתתפה במשקי אימון של הנבחרת מול קבוצות מהארץ.
במשחקי המכבייה JCC ייצגה שיראל את ישראל ואת יקנעם וחדרה, ובמהלכם היא לבשה לראשונה את המדים הלאומיים במשחק רשמי. משחקי המכבייה לא היו הטורניר הבינ"ל הראשון עבור שיראל. ב- 2008 היא ייצגה אותנו במדי מכבי חדרה בטורניר גביע "פרגאריה" בסלובקיה, בו זכתה עם קבוצתה במקום הראשון. שיראל נחשבת לשחקנית כשרונית ואהודה ומנבאים לה שתגיע רחוק. למרות הסיום המתוק של השנה היא נאלצה לצערה הרב בתחילת השנה לעבור משבר כפול שגרם לה להיעדר מן המגרשים תקופה ארוכה עקב ניתוח תוספתן שעברה והתמודדות עם מותו של מורה הספורט הנערץ ארז אינדיבו ז"ל. כמו רבים על ארז יש לה רק מילים חמות. שיראל מספרת על קשרים מיוחדים שהיו לה עם ארז שפעל רבות לקידומה. היא זוכרת כיצד באחד האימונים מרבית הבנים סירבו להתאמן עד שהיא תעזוב את האימון, וארז ללא היסוס עצר את האימון וניפה כל מי שסירב להתאמן איתה, ולא איפשר לו לחזור ללא מכתב התנצלות. שיראל מעידה שאחד הדברים שהכי הרבה דוחפים אותה, הם הקללות וההשפלות, ולעיתים מכות אותם היא נאלצת לספוג מבנים רבים, אולם היא מבטיחה לא להישבר ואף מודיעה שבנות לא משחקות פחות טוב מבנים, אלא משתוות להם.  שיראל אינה רק שחקנית מצטיינת. עד תחילת השנה היא אימנה בצוותא עם ארז את קבוצת הילדים של הפועל יקנעם והיא מאוד מקווה שלאחר שתסיים את קורס המאמנים יתאפשר לה להוביל קבוצת נשים בעיר. שיראל מדגישה שעל אף אהבתה לכדורגל היא מתכוונת לשרת שירות משמעותי בצה"ל ואף ללכת לקרבי.
מנהלת המחלקה לרווחת התלמיד, שרי סולומון:
"גילינו את שיראל בפגישה מקרית עם אימה. שיראל מדהימה, רגישה ומאוד כשרונית. ארז טיפח אותה רבות ומאז לכתו היא הרגישה נטושה וללא תמיכה, ואני שמחה שנרתמנו לעזור לה ותמר משה הקב"סית לקחה אותה  תחת חסותה,ליוותה ודאגה לה לתקציב לביגוד ולהצטיידות ולחסויות. שיראל מביאה כבוד רב ליקנעם ואני שמחה שאנו פועלים לסייע למצטייני היישוב."
שיראל אוחנה:
"זכינו במכבייה ואין יותר מאושרת ממני. אני גאה להיות מיקנעם. ארז עשה המון בשבילי. הוא נתן לי כוח וביטחון. עם מותו החיים שלי נעצרו. ארז היה כמו מורה פרטי עבורי, והוא דחף אותי להצלחה. לא אשכח לעולם את מה שעשה בשבילי, ואני אמשיך בדרכו. בתקופה שאני משחקת בחדרה אני לומדת המון. חדרה היא עבורי בית ומשפחה, ולמרות הקשיים הכלכליים הגדולים והוצאות הנסיעה הכבדות, אני אמשיך לשחק ולהתקדם שם, ואחפש עזרה. אני רוצה לסיים את קורס המאמנים ולתרום להתפתחות ספורט הנשים, ולבנות קבוצת בנות ביקנעם. המודעות לכדורגל נשים שואפת לאפס, ואני מקווה שבעקבות ההישג והכתבה היא תצמח. אני קוראת לכל הבנות שאוהבות כדורגל לא לעשות חשבון וללכת אחרי אהבתם. אני מודה לאמא שלי שתמכה ותומכת בי למרות כל הקשיים, לצוות בית הספר שמתחשבים בי ולכל מי שמסייע לי."
2011-08-09