חדשות  הדפס

מלגות לסטודנטים ביקנעם
סטודנטים מיקנעם יקבלו בטקס מיוחד מלגת מעורבות חברתית על תרומתם לקהילה בסכומים שנעים בין 2500 ₪ ל – 4000, וזאת בתמורה ל- 70 או 120 שעות התנדבות שביצעו במהלך השנה ובחודשי הקיץ.

מלגות לסטודנטים - סטודנטים מלגאים למען הקהילה ובני הנוער
15 סטודנטים מיקנעם יקבלו בטקס מיוחד מלגת מעורבות חברתית על תרומתם לקהילה בסכומים שנעים בין 2500 ₪ ל – 4000,  וזאת בתמורה ל- 70 או 120 שעות התנדבות שביצעו במהלך השנה ובחודשי הקיץ. במסגרת פעילות זו  התנדבו שבעה מהסטודנטים לעשות 70 שעות בסיירת הפארקים הצעירה היישובית ובה הם מסיירים במהלך חודשי הקיץ, בין השעות 22:00 ל- 02:00 בחוליות קטנות  של 3  למשמרת בפארקים, ברחבי העיר, ברחובות, ובמגרשי הספורט. הסיורים  הינם אחד האמצעים ליצירת קשר בלתי פורמאלי עם בני הנוער בעיר, קשר שמפחית במידה רבה את הרעש ברחובות בשעות הלילה, וכן מאפשר נוכחות של בוגרים בשטח. במהלך הפעילות מסתובבים המלגאים עם ערכת קפה ושש-בש על מנת להפיג לבני הנוער את הזמן ובכך גם לקשור שיחה בנושאים שונים עם עימם. בנוסף לכך מעודדים הסטודנטים את בני הנוער להצטרף לפעילות יזומה של מחלקת הנוער בקיץ ברחבי העיר, דבר שמניב פירות כבר עתה.
טרם צאתם לשטח, עברו הסטודנטים הכשרה מעשית ותיאורטית במרכז הצעירים בעיר שנגעה בנושאי מאפייני גיל ההתבגרות, סכנת האלכוהול והסמים, וכן כלים לשיחה מתחת "לפנס". בהכשרה השתתפו גם צעירים נוספים מהיישוב הנוטלים חלק במערך העירוני הכולל של סיירות הפארקים בשעות הערב, ביניהם: צוות מדריכים של מחלקת הנוער, צעירים מקבוצת המנהיגות "בנדלאי" ועוד. פרויקט "סיירת הפארקים" מבוצע בשיתוף פעולה מלא בין מרכז הצעירים גורמי האכיפה בעיר, מחלקת תיאום עירונית ומחלקת הנוער.
בנוסף לשבעת המלגאים הללו, העירייה תעניק עוד שמונה מלגות מעורבות חברתית נוספות  לסטודנטים שהתנדבו במגוון פרויקטים כגון: "חונכות אישית בפרויקט קשת", "הדרכה במועדון הנוער", "פעילות חברתית עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים", "הדרכה בקייטנת בית רימון" ועוד.
פרויקט מלגאי סיירת הפארקים  כמו גם שאר מלגאי המעורבות החברתית מלווים באופן אישי ומקצועי במשך כל השנה ע"י מרכז הצעירים בעיר שפועל למען צעירים בגילאי 18-35 ומלווה אותם.ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"עיריית יקנעם משקיעה כל שנה כ- 400 אלף ₪ במלגות לסטודנטים תושבי העיר, וזאת בנוסף לפעילויות נוספות שאנו עושים על מנת להקל על הסטודנטים את עול מימון הלימודים כגון תשלומי הריבית על הלוואות מהבנקים ועוד. פעילות המלגאים חשובה לאין שיעור. המלגאים הללו תורמים לקהילה וגם נתרמים על ידה דבר שמביא לחיזוק הקשרים בין הסטודנטים לבני הנוער וליישוב כולו."
מנהלת מרכז הצעירים, גב' נטלי מוקואס:
"מרכז צעירים  ועיריית יקנעם מעודדים סטודנטים מהעיר להירשם למלגת מעורבות חברתית ובכך גם לקבל מלגה נאה וגם לתרום לקהילה ביקנעם ולעשות משהו משמעותי עבור האחר. הסטודנטים הללו תורמים רבות למען החברה והם גם מקבלים, דבר שמחזק את הקשר בין הצעירים לעיר. בימים אלו נסגרת ההרשמה לקבלת מלגות ואני קוראת לכל הסטודנטים להגיש בקשות."
משתתפת הסיירת הפארקים, סטודנטית לסוציולוגיה ומשאבי אנוש, רותם דוד:
התכנית נחוצה מאד ביקנעם ומסייעת ליצור קשר עם בני הנוער בלילות ולהפחית את הרעש ברחובות. הגענו למצב שבני הנוער מחכים לנו בפארקים כל ערב לקפה ולמשחק שש - בש דבר שגורם לסיפוק רב עבורי גם כשצריך לקום ללמוד ולעבוד למחרת. אני מאוד נהנית מהפעילות וממליצה לסטודנטים נוספים להצטרף לקראת הנה הבאה


2011-07-27