חדשות  הדפס

סגן נ. - סיים קורס טייס בחיל האוויר
סגן נ. - סיים קורס טייס בחיל האוויר. יקנעם על המפה גם באוויר - גאוות העיר ומודל לחיקויי לצעירים ביקנעם.

סגן נ. - סיים קורס טייס בחיל האוויר
יקנעם על המפה גם באוויר - גאוות העיר ומודל לחיקויי


 בטקס מסדר כנפיים של מחזור 162 בקורס הטייס של חיל האוויר שנערך אמש במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר סגן נ. טייס חיל האוויר מיקנעםהביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ומפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן, עמד בין הבוגרים גאה ונרגש סגן נ', בן העיר יקנעם.
סגן נ' (21) נולד בארגנטינה ועלה לישראל בגיל שנתיים. נ' היה בגן "אורן" בעיר, למד בבית החינוך "ארזים", והמשיך לחטיבת הביניים ותיכון "אורט אלון", שם למד במגמה המדעית הנדסית. במסגרת לימודיו הכינו נ' וחבריו פרויקט שעסק במניעת התנגשות מטוסים עם ציפורים ואף בנו מכשיר. את הפרויקט הנ"ל הציג נ' בפני נשיא המדינה בביקורו בעיר במסגרת חגיגות ה-60 ליקנעם.
סגן נ' הצטיין בלימודיו באופן קבוע, ותמיד אהב ושמח  לסייע ולעזור לזולת. נ' היה מעורב ופעיל בפרויקטים קהילתיים, היה חבר "בשומר הצעיר" שירת שנת שירות במסגרת התנועה, ואף הקים קן חדש של "השומר הצעיר" בירושלים. סגן נ' תמיד רצה להיות טייס, וכבר בכיתה ז', עוד כשהשתתף בחוג לטיסנים ידע שיהיה טייס. נ' אוהב מאוד להתנדב. הוא הקים את מועצת הנוער ביקנעם והיה יו"ר הראשון שלה. נ' גם התנדב במד"א ובמשמר האזרחי. כמתנדב במד"א נ' עזר ליילד תושבת יקנעם בתוך האמבולנס.
נ' הינו בעל כישרון כתיבה והוא כותב ברמה ספרותית מאוד גבוהה.לנ' ידע רב בתחומים רבים. בעבר הוא השתתף באחת מתכניות האירוח של דודו טופז ז"ל לאחר שעבר את כל שלבי המוקדמות. במסגרת התכנית, בני נוער מכל הארץ נבחנו על שאלות מההיסטוריה של מדינת ישראל, ו נ' היה הטוב ביותר. לאור זאת הוא נבחר לייצג את יקנעם בתכנית ועלה לשלב הגמר שהתקיים בתכנית נוספת, שם זכה במקום הראשון הכללי. כפרס הוא זכה בהופעה של "סאבלימינל והצל" עבור בית הספר "אורט".
אביו של נ' הוא גם ממשפחת חיל האוויר ובעבר הוא שירת כמפקד גף רפואה בכנף 1 ברמת דוד. האב משמש כיום רופא בכיר בבית החולים רמב"ם, והאם היא מהנדסת מערכות מידע. ל נ' שני אחים בגילאי 18 ו – 10.  הגדול יותר סיים השנה את לימודיו בתיכון "אורט אלון" בעיר והתקבל לקורס טייס, והקטן יותר לומד בבית החינוך "דליות". הגדול, הגיש לאחרונה עם חבריו פרויקט "התרעה מפני קווי מתח גבוה עבור טייס" שהוצג  וזכה במקום השני הארצי.
את הטקס כיבדו בנוכחותם, משפחתו של סגן נ', חבריו, ראש העיר סימון אלפסי ומנהלת "אורט אלון" יקנעם עדה אבר כהן שמש שהייתה מנהלת החטיבה בזמן שנ' למד בה.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"סגן נ' הביא גאווה גדולה לעיר יקנעם. נ' הצטיין בכל אשר נגע, והיה תמיד שמח לעזור ולסייע גם לאחרים. נ' הוא מלח הארץ ומשפחת חיל האוויר הרוויחה טייס ואדם משכמו ומעלה. השנה האחרונה הייתה שנה מלאת הישגים וגאווה ליקנעם. יקנעם זכתה בפרסי חינוך ואנו מובילים באחוזי הגיוס לצה"ל, בגיוס לשירות יתר ומדד קרביות איכותי, ובאחוז קציני המילואים מן היישוב. יקנעם ללא ספק מובילה בתרומה לחברה, לצבא ולמדינה."
אביו של סגן נ':
"נ' הוא ילד מוצלח ורציני עם הרבה נתינה. נ' מוכשר מאוד וכל מה שהוא עושה הוא עושה עד הסוף. על רבים אומרים שהם לא מוותרים בקלות, נ' לא מוותר בכלל. הוא מספר לי שפעמים רבות הוא עובר ומשקיף על יקנעם מהאוויר


2011-06-28