חדשות  הדפס

התרי בניה ביקנעם 2011
כולם מדברים על הרפורמה בתכנון ובנייה, ביקנעם מיישמים אותה, מקצרים תהליכים ונותנים היתר בנייה בכ-50 יום. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ביקנעם סוגרת את שנת הפעילות הראשונה בעיר ומסיכום הנתונים מתברר שמדובר בהצלחה גדולה, הן בקנה מידה ארצי והן בקנה מידה מקומי.

התרי בניה ביקנעם


כולם מדברים על הרפורמה בתכנון ובנייה, ביקנעם מיישמים אותה, מקצרים תהליכים ונותנים היתר בנייה בכ-50 יום"
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ביקנעם סוגרת את שנת הפעילות הראשונה בעיר ומסיכום הנתונים מתברר שמדובר בהצלחה גדולה, הן בקנה מידה ארצי והן בקנה מידה מקומי.
הוועדה שמה לה למטרה בשנתה הראשונה לעמוד ב- 3 יעדים חשובים: לסייע לתושבים, לייעל את התהליכים, ולשים דגש על איכות ואופי השירות.
בניגוד לערים רבות שם  קבלת היתרי בנייה לוקחת חודשים ארוכים, ובלא מעט מקומות אף שנה וחצי ויותר, ביקנעם ניתן כיום לקבל היתר בנייה בכ-50 ימים. תושב העיר שמילא אחר כל התנאים לקבלת היתר קיבל אותו מהוועדה בתוך 19 ימים בלבד, דבר שאין לו אח ורע בשום מקום אחר בארץ.
במסגרת פעילות הוועדה תושבי יקנעם מקבלים יחס אישי ונהנים מהתנהלות מקצועית רחבה. בוועדה יוזמים תכניות לתיקון עוולות מן העבר ומסדירים במהירות תכניות שלא ניתן היה לפתח בעבר. בנוסף לאלו, הוועדה גם מקדמת את כל תחום התעשייה בעיר תוך שהיא דואגת לקידום תכניות עתידיות שייתנו מענה לראיית ארוכת טווח ולהמשך מינופם של אזורי התעשייה.
חלק מרכזי בפעילות הוועדה הוא החתירה לניצול הקידמה הטכנולוגית. במסגרת פעילות זו ארכיון הוועדה עובר הליך של מיחשוב דיגיטלי דבר שיאפשר איתור מהיר של כל תיק ותיק. בנוסף לכך מתבצעת סריקה דיגיטלית של כל המסמכים והבקשות להיתרי בנייה. וכך, כל תושב יוכל לעיין אונליין בתיק הבנייה שלו, והפעילות תהיה בשקיפות ושיתוף מידע באופן מלא.
במחצית הראשונה של 2011 הופקו כ - 80 היתרי בנייה, כ- 150 בקשות למידע תכנוני וישנם 80 תיקי פיקוח בטיפול הוועדה. כמו כן הופקו  כ-200 אישורים שונים לצרכי רישום במקרקעין, והכול במינימום זמן ומקסימום יעילות.
לוועדה אתר אינטרנט פעיל, נוח וידידותי לכל משתמש. באתר ניתן לקבל מידע רב בכל תחום ולהוריד את כל הטפסים, והכול במהירות ביעילות. כל תושב יכול להיכנס לאתר ולראות את התכניות שתקפות במקום מסוים ולקבל כל מידע גיאוגרפי שיחפוץ לקבל.
הוועדה לתכנון ובנייה עוסקת בהליכי תכנון,רישוי ופיקוח על הבנייה. שירותי הוועדה הם: בקשות להיתרי בנייה, תכניות בניין עיר, טיפול בנושאי פיקוח ובנייה ותלונות תושבים, הנפקת אישורי רישום מקרקעין, מענה מיידי לחריגים, נתינת מידע כללי, ועוד. עד לפני כשנה שירותי הוועדה לתושבי יקנעם ניתנו במסגרת הוועדה המקומית "מבוא העמקים" מה שהיה כרוך בטרטורים רבים, אי נוחות גדולה, ובהמתנה ארוכה של פרקי זמן ממושכים.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"ההחלטה להביא את הוועדה לכאן הוכחה כנכונה ומצוינת. ראשי ערים רבים המליצו לי לא להכניס ראש בריא למיטה חולה, ושעדיף להשאיר את המצב על פי הבסיס הקיים כדי לא לצאת "רע", אבל כדרכי קיבלתי החלטה אמיצה עם אחריות להתחשב בתושבי העיר שלא יצטרכו להיות מטורטרים עד נצרת ויוכלו לקבל כאן ביקנעם שירות מלא, איכותי ומקצועי. האמנתי מאוד  ביכולתנו לבצע רפורמות ולקצר את התהליכים לקבלת היתרי בנייה ואישורים ואני שמח  שצדקתי  בכך והתוצאות מדברות בעד עצמן. הוועדה מסייעת ומטפלת באופן אישי בכל פנייה והיא תוסיף להתייעל. שירותי הוועדה הם המשך לשירותים מלאים שאני דואג שיינתנו בעיר כגון: משרד הפנים, משרד הרישוי ועוד.
מהנדס הוועדה אדריכל מייק סקה:
תמיד טענתי שלא בריא לעיר שהוועדה המקומית נמצאת בנצרת עילית. ידעתי שקיצור תהליכים ושיפור השירות יתממש רק כאשר הועדה תהיה ביקנעם. הוכחנו שאנו טובים יותר, איכותיים יותר, מקצועיים יותר ומהירים יותר."
אדריכל הוועדה ליאור לוי:
"לנגד עיני עומדים שני גורמים חשובים: התושב והחוק. הועדה פה כדי לתת שירות מקצועי ואדיב לתושבי יקנעם. אנו פועלים כשלנגד עינינו ראשית כל טובת התושב. אנו עובדים על בסיס אמון הדדי  עם התושב והגורם המייצג אותו ובאופן זה הקשר עם התושב הופך לאישי ונוצרת פעילות שוטפת. בזכות פעילות זו התושבים מקבלים המון ידע ועזרה, והם יוצאים מפה רגועים כשבידיהם הכלים הנכונים. אנו פועלים בכל דרך שהחוק מאפשר לנו על מנת להקל על התושב ולחסוך לו זמן וכסף. נמשיך מגמה זו גם בעתיד."


 


2011-06-28