חדשות  הדפס

פורום עתודה ניהולית של משרד הבינוי והשיכון ביקנעם
יקנעם היא הפנינה הנדלנית של הצפון - חברי פורום העתודה הניהולית של משרד הבינוי והשיכון עימו נמנים בין היתר השמאי הראשי, כל מנהלי המחוזות, מנהלי מחלקות טכניות, מנהלי תכנון וכלכלה ועוד, הגיעו לביקור וסיור ביקנעם

פורום עתודה ניהולית של משרד הבינוי והשיכון בסיור ביקנעם:
"יקנעם היא הפנינה הנדלנית של הצפון"
חברי פורום העתודה הניהולית של משרד הבינוי והשיכון עימו נמנים בין היתר השמאי הראשי, כל מנהלי המחוזות, מנהלי מחלקות טכניות, מנהלי תכנון וכלכלה ועוד, הגיעו לביקור וסיור ביקנעם כדי ללמוד מקרוב על התפתחותה וצמיחתה של העיר והפיכתה לעיר מבוקשת למשפחות צעירות ולמוקד תעסוקתי אזורי.
צוות העתודה הניהולית ביקש לבוא וללמוד הלכה למעשה את היכולת לתרגם בין תכנון לביצוע, וזאת לאור הממצאים הארציים אשר מראים כי בערים ויישובים רבים ישנן אלפי יחידות דיור שתקועות בנבכי הבירוקרטיה, בעוד שביקנעם מתכננים ומבצעים. מנהלת מערך תכנון ארצי של משרד הבינוי והשיכון ענת גורן, ומנהלת מחוז הצפון שלומית מור, ציינו לשבח את הפעילות שמתקיימת ביקנעם ואת ההתערבות מול ועדות אחרות, והדגישו שבזמן שבמקומות אחרים הדברים נתקעים חודשים ארוכים בגלל עניינים פעוטים כגון פרסום מכרזים למשל, העירייה ומשרד מהנדס העיר לוקחים יוזמה ויוצאים לדרך.
מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה  לקח את חברי הפורום לסיור בכל רחבי העיר שכלל בין היתר את השכונות הוותיקות, השכונות החדשות, פארקים תעשייתיים, תל יקנעם, פרויקטים תחבורתיים כולל מקום התחברותו העתידי של כביש 6, ועוד. לאורך כל הסיור התרשמו חברי הפורום עמוקות מפעילות העירייה לפיתוח העיר וכינו את יקנעם "כפנינה הנדלנית של הצפון" שאליו מגיעים אוכלוסיות איכותיות מכל המחוזות. חברי הפורום התפעלו במיוחד מהיכולת לשמור על האופי שמשלב בנייה חדשה ואיכותית בצפיפות נמוכה.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"יקנעם הפכה למארחת קבועה של משלחות כאלו ואחרות שמגיעות מהארץ ומהעולם. כולם רוצים לבוא אלינו וללמוד מאיתנו. בזמן שבערים רבות אחרות יש אלפי יחידות דיור שבנייתן מתעכבת, פה הדברים מקודמים תוך שמירה על איכות הסביבה ועל הצביון של עיר עם איכות חיים גבוהה ושטחים ירוקים רבים. הבנייה ביקנעם היא על פי המתווה של 60% שטחים ירוקים ו – 40% בנייה."


2011-03-29