חדשות  הדפס

סיירת הורים ביקנעם
גידול משמעותי בהתגייסות הורים לסיירת "הורים וערים" ביקנעם סיירת "הורים וערים" פרי יוזמה של הגב' רוני גתי מיקנעם החלה את פעילותה בעיר זו השנה השנייה ברציפות והיא זוכה להצלחה גדולה שעה שלאחרונה נרשם גידול משמעותי בכמות ההורים המתנדבים לסיירת.

גידול משמעותי בהתגייסות הורים לסיירת "הורים וערים" ביקנעם
סיירת "הורים וערים" פרי יוזמה של הגב' רוני גתי מיקנעם החלה את פעילותה בעיר זו השנה השנייה ברציפות והיא זוכה להצלחה גדולה שעה שלאחרונה נרשם גידול משמעותי בכמות ההורים המתנדבים לסיירת.
סיירת "הורים וערים" מורכבת מקבוצת הורים שאכפת להם. מתנדבי הסיירת מסיירים בלילות שישי ושבת ברחובות העיר ובפארקים הציבוריים, יוצרים דיאלוג עם הנוער ומעניקים לבני הנוער אוזן קשבת למצוקותיהם.סיירת הורים וערים מונה כיום כ- 40 הורים והיא פועלת במשמרות כאשר בכל משמרת נמצאים 3-4 הורים. לכל הורה יוצא להתנדב בממוצע פעם בחודש. ההורים טרם יציאתם לשטח עוברים הכשרה מקצועית בה הם מקבלים כלים שיאפשרו להם להתמודד מול בני הנוער ועם מצבים שונים בפעילותם. ההורים הללו מסיירים בכל רחבי היישוב בכלל, ובמקומות בהם יש ריכוזי נוער בפרט. במקומות הללו ההורים מגיעים, נפגשים עם בני הנוער, מכבדים אותם בתה ועוגיות ומפתחים עימם שיחה. בסיום כל משמרת כותבים ההורים דו"ח בו הם מרכזים את כל הנתונים והאינפורמציה שאגרו במהלך המשמרת. בנוסף לכך, ההורים מעלים גם צרכים שלדעתם יש לענות עליהם לטובת בני הנוער כגון הארת מגרשי הספורט, ואלו אכן מיושמים.
פעילות הסיירת היא חלק מתכנית עיר ללא  אלימות שמקודמת ביקנעם ושבעקבותיה נרשמות הצלחות רבות כגון: ירידה של 30% במקרי הוונדליזם בעיר, התגייסות לשינוי באמצעות ההצטרפות ההולכת וגדלה לסיירת הורים ועליה בדיווח על מפגעים, רעש ואלימות למוקד 106 ולמוקד 100 של המשטרה.
במסגרת תוכנית עיר ללא אלימות הוקמה ברחבי הארץ עשרות סיירות הורים המוכיחות את חשיבותן הן בהורדת רמות האלימות בעיר, הן בדיווח על עליה בתחושת המוגנות של בני הנוער וכמובן בעליה בשביעות רצון ההורים והתושבים.
השבוע החלה הכשרה נוספת של הורים חדשים שהתגייסו. להכשרה זו עתידים להיכנס בהמשך גם ההורים הוותיקים וכולם יקבלו כלים כיצד להתמודד עם מאפייני גיל ההתבגרות, ילמדו כישורי שיח ועוד.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"פעילות הסיירת היא חיונית וחיובית. אני מודה להורים שמשקיעים מזמנם ומתנדבים לטובת הנוער בעיר. ביקנעם יש קהילה חזקה ויציבה שאכפת לה ועושה הכול כדי לשמור על ילדינו. סיירת "הורים וערים" היא חלק מתכנית עיר ללא אלימות שיקנעם לוקחת בה חלק, ואני שמח לראות שהתכנית מוכיחה את עצמה. יש לנו נוער מצוין בעיר ונמשיך לפעול למענו ובשבילו".
מנהלת היחידה לקידום נוער ומרכזת פעילות הסיירת, הגב' רחלי להב:
"פעילות  הסיירת היא מבורכת ואני שמחה שיש הורים רבים שאכפת להם  והם נרתמים לסייע ומעניקים אוזן קשבת ויד מלטפת.  נפגשתי עם הנהגות ההורים של כל בתי הספר היסודיים ביישוב ואני עתידה להיפגש גם עם זו של אורט אלון. אנו פועלים לגיוס הורים כל הזמן באירועים השונים ביישוב, ומחמם את הלב לראות שיש הורים רבים שמוכנים לתרום מזמנם הפרטי עבור הקהילה."
מנהלת עיר ללא אלימות, הגב' גל דקל:
"אני רואה חשיבות עליונה בהתגייסות תושבי יקנעם לקידום תחושת הביטחון והמוגנות בעיר. אני קוראת להורים נוספים להתנדב לסיירת ולכלל התושבים לדווח על אירועי אלימות, על הפרעות רעש ומפגעים שונים ולהתגייס יחד איתנו להצלחת התוכנית בעיר ולהורדת האלימות לאפס."


2011-03-28