חדשות  הדפס

צעדת יקנעם הפכה רשמית לצעדה המובילה בישראל
השנה צעדת יקנעם ה- 19 סחפה אחריה למעלה מ – 55 אלף משתתפים מכל רחבי הארץ שנהנו ממסלולים בשיא פריחתם, מטבע ברוב הדרו ומאטרקציות לאורך כל הדרך ביניהם מתחם ענק שהופעל על ידי מחלקת הנוער

השנה צעדת יקנעם ה- 19 סחפה אחריה למעלה מ – 55 אלף משתתפים מכל רחבי הארץ שנהנו ממסלולים בשיא פריחתם, מטבע ברוב הדרו ומאטרקציות לאורך כל הדרך ביניהם מתחם ענק שהופעל ע"י מחלקת הנוער.
יו"ר איגוד הספורט העממי חגי הרצל: הארגון היה למופת. צעדת יקנעם הפכה למובילה בצעדות במרחבים הפתוחים בישראל. אלפסי: עם ישראל ראה אותנו בשיא ההצלחה. נהפוך את צעדת יקנעם לצעדה בינ"ל בת יומיים.
תתחילו להתכונן: מרוץ אופניים עממי "סובב יקנעם בטבע" ב- 22.4
 
צעדת ירוק בטבע – גבעות יקנעם המסורתית שמתקיימת בעיר כבר קרוב לשני עשורים זכתה להצלחה אדירה ושברה את כל השיאים האפשריים עבור צעדה בישראל, ובמקומות רבים בעולם שעה שהשתתפו בה למעלה מ – 55 אלף צועדים וצועדות שהם גידול של כ- 40% מן השנה שעברה. הצעדה החלה כבר בשעות הבוקר המוקדמות שעה שעשרות אלפים של צועדים נהרו ליקנעם. קבוצות, ארגונים, משפחות, גברים, נשים, בני נוער וילדים הגיעו לצעוד במזג אוויר מושלם ובטבע בשיר פריחתו ולבלובו. בין הקבוצות הרבות שהגיעו וצעדו בלטו "רפאל" עם קרוב לאלף צועדים, "בל"ל" עם כ- 400 צועדים, וכן רכבת ישראל, תע"ש, תעשייה אווירית, חברת החשמל ועוד ועוד. הצעדה התקיימה השנה בסימן איכות הסביבה. אלפים מהצועדים הגיעו לשני המתחמים בהם נערכו פעילויות למען הסביבה. האלפים שהגיעו קיבלו הסברים מפורטים על המסלולים ועל נושאים רבים שקשורים באיכות הסביבה כגון: הפרדת פסולת, אופן השימוש בקומפוסטרים ועוד. בנוסף לכך, חולקו פלאיירים רבים בהם הסברים על התכניות הרבות שמקודמות ביקנעם לטובת הסביבה. הצועדים מצידם התלהבו  והודו שהיו שמחים שגם בעיר שלהם יקודמו תכניות כאלו.
במחצית הדרך הפעילו בניהולו של נדב נוסבאום כ- 60 מבני הנוער של מחלקת הנוער של רשת המרכזים הקהילתיים בעיר, ושפעילים בתכניות מחלקת הנוער "והשומר הצעיר", לאורך כל היום מתחם מנוחה ענק ובמה פעילה עליה הופיעו הרכבי מוזיקה שונים של בית הנוער ביצירות מקומיות וכ-8 תחנות הפעלה של משחקי ילדים, כולל דוכן של יזמים צעירים.
צעדת יקנעם התאפיינה גם בסימן בטיחות בדרכים. המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה בראשותה של  רונית קיש הפעיל מוקד הסברה אליו הגיעו אלפים רבים שקיבלו מידע בטיחותי והתנסו הלכה למעשה בפעילויות המוקד. כך למשל, הצועדים התבקשו ללבוש משקפיים שמדמים נהג שיכור ולנסות ללכת או לרכוב על רכב פדלים. הצועדים גם נכנסו למתקן  "רכב מתהפך" שהמחיש להם מה קורה לנוסעים שחוגרים חגורת בטיחות בזמן תאונה ו/או התהפכות הרכב. המוקד הנ"ל גם היווה נקודת פנאי לילדים שנהנו מלרכוב על רכב הפאדלים.
בנוסף לכל אלו נהנו הצועדים גם ממתחם של "הצופים" ומפעילות יער אתגרית בו, ומדוכנים רבים של: "מרכז הצעירים" בעיר, בית החינוך "דליות", בית החינוך "אורנים", "אורט אלון", "קידום נוער", "הפועל", מדוכני מכירות, ממתנפחים, ופעילויות של איגוד הספורט שכללו משחקים שונים ומגוונים.
מזג האוויר והאווירה המושלמת הביאו לכך שצועדים רבים כל כך נהנו עד שבחרו לעשות את המסלול פעמיים. רבים אחרים לא ויתרו ויצאו למסלול גם בשעות הצהריים המאוחרות, שעות בהן הצעדה הייתה אמורה כבר להסתיים.
הצד האמנותי היה עשיר אף הוא כאשר על הבמה הופיעו להקות מחול של המתנ"ס, מופעי מוזיקה, צמד זמרים ועוד. ההופעה המרכזית הייתה של הדוד חיים  והיא ריתקה אליה אלפי ילדים. במהלך ההופעות נזרקו מהבמה לקהל צעצועים, מתנות וחולצות.
להופעה המרכזית קדם טקס בו קיבלו גביעים כל ראשי הקבוצות הצועדות ונותני החסויות. הצועדים שנרשמו  קיבלו מדליות על השתתפותם.
לאור ההצלחה הגדולה, ראש העיר, סימון אלפסי כבר חושב על השנה הבאה כאשר המטרה היא להפוך את צעדת יקנעם לצעדה בינלאומית שתימשך יומיים, דבר שימשוך לכאן צועדים רבים מישראל ומהעולם כולו.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"אין מילים בפי. בצעדה הזו שברנו את כל השיאים. עם ישראל הגיע בהמוניו ליקנעם ונהנה מצעדה שהפכה באופן הרשמי לצעדה המובילה של ישראל. כולם היו פה היום ונהנו ממסלול מושלם מפריחה מלבלבת, ממזג אוויר מצוין, משפע של אטרקציות, פעילויות והופעות, ומאווירה שלא ניתן להגדירה במילים. אני מודה לכל העובדים המצוינים שלנו, לעמותת הפועל עירוני יקנעם, לעובדי המתנ"ס, לכוחות הביטחון, למתנדבים ולכל התורמים להצלחת הצעדה. בכל שלב בצעדה שמענו צועדים שאומרים כמה הכול מצוין, וכמה יקנעם יפה, וכמה הם מייחלים לעצמם עיר כמו יקנעם. יותר מזה באמת לא צריך."
יו"ר איגוד הספורט העממי, מר חגי הרצל:
"ארגון הצעדה היה למופת. צוות העירייה עשה עבודה נפלאה. מספר המשתתפים הגדול שם את צעדת יקנעם כמובילה בצעדות במרחבים הפתוחים בישראל."


2011-03-09