חדשות  הדפס

כביש 6 יקנעם - מחלף סומך
כביש 6 יקנעם - מחלף סומך. חברת -חוצה ישראל- פרסמה את המכרז המוקדם הבינלאומי להארכת כביש 6 צפונה בקטע שבין יקנעם ועד מחלף סומך במסגרת תכנית משרד התחבורה לקירוב הפריפריה למרכז הארץ.

פורסם המכרז המוקדם להארכת כביש 6 צפונה מיקנעם לצומת מחלף סומך
חברת "חוצה ישראל" פרסמה את המכרז המוקדם הבינלאומי להארכת כביש 6 צפונה בקטע שבין יקנעם ועד מחלף סומך במסגרת תכנית משרד התחבורה לקירוב הפריפריה למרכז הארץ. מתנאי המכרז עולה כי הליך הבחירה יהיה בשני שלבים: שלב המיון המוקדם של המתמודדים, ושלב בחירת ההצעה הזוכה בו יוזמנו להשתתף המתמודדים שהוכרזו ככשירים בשלב המיון המוקדם. המכרז החדש כולל 2 קטעי כביש. הקטע הראשון יתחיל ממבואות יקנעם ועד למחלף תל קשיש. מדובר בקטע שאורכו כ-5 ק"מ ואשר כולל מנהרה באורך של 1.7 ק"מ. אורכו של הקטע השני הוא כ- 12 ק"מ, והוא עתיד לצאת ממחלף תל קשיש, דרך מחלף העמקים, ועד למחלף סומך. הקטע הנ"ל יכלול 2 מנהרות: מנהרת רכסים באורך 2.4 ק"מ, ומנהרת איבטין באורך של כ-400 מטרים. סלילת הקטע השני תכלול גם לשדרוג של שני קטעי כביש 70 שישמשו כחלק מכביש 6 אבל לא יופעלו כנתיב אגרה.
קטע הארכת הכביש  הכולל יהיה כ-17 ק"מ, והעבודות בו צפויות להסתיים בתוך 3 שנים.
כביש 6 משתרע כיום על  כ – 140 ק"מ מבית קמה שבדרום ועד מחלף עין תות הסמוך ליקנעם. הארכת הכביש הינה במסגרת תכנית "נתיבי ישראל" של משרד התחבורה לחיבור הגליל והנגב למרכז הארץ ולדרומה ע"י יצירת רשת ארצית של כבישים ומסילות ברזל מקריית שמונה בצפון ועד אילת שבדרום.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"הגעת כביש 6 עד יקנעם חיזקה את העיר בצורה בלתי רגילה. כיום ניתן להגיע מיקנעם למרכז הארץ ב – 40 דקות בלבד, ולירושלים בפחות משעה ורבע. כביש 6 תרם רבות לשדרוג העיר כעיר מובילה ואיכותית שעה שאוכלוסייה צעירה ואיכותית מאזור המרכז שחפצה לאיכות חיים גבוהה בעיר ירוקה שמשקיעה רבות למען הסביבה בוחרת לעבור ולגור ביקנעם. גם הייטקיסטים רבים שבאים לעבוד בפארקי התעשייה המשגשגים ביקנעם ורואים את העיר בוחרים לעבור לגור עימנו. המשכו של הכביש יהפוך את יקנעם לצומת דרכים מוביל מרכזי שמקשר בין המרכז לצפון הצפוני יותר."


תגיות למאמר : ביטוח רכב


2011-03-07