יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

רפואה קרא עוד : חדשות יקנעם
סטודנטים ולימודים ביקנעם

סטודנטים ולימודים ביקנעם. סטודנטים מיקנעם שיבחרו ללמוד במוסדות בגליל בנגב וביו-ש יזכו לשנת לימודים אקדמית חינםסטודנטים מיקנעם שיבחרו ללמוד במוסדות בגליל בנגב וביו-ש יזכו לשנת לימודים אקדמית חינם

בשורה משמחת לסטודנטים תושבי יקנעם: ועדת העבודה ורווחה אישרה את התקנות של הצעת החוק שיזמה וקידמה סגנית השר לקידום צעירים סטודנטים ונשים, ח"כ גילה גמליאל ולפיה תוענק שנת לימודים אקדמית חינם לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי ואזרחי מכל רחבי הארץ, אשר יבחרו ללמוד במוסדות אקדמאיים בנגב, בגליל וביהודה ושומרון. על אף שהתקנות אושרו רק לאחרונה, יישומו של החוק יחול על כל מי שהחל ללמוד כבר באוקטובר האחרון, ומשמעות הדבר היא שסטודנטים וסטודנטיות  מיקנעם שהחלו ללמוד השנה יוכלו כבר ליהנות  משנת לימודים מלאה ללא תשלום.
על פי החוק, המדינה, באמצעות היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, תעניק מלגת שכר לימוד מלאה לשנת הלימודים הראשונה לחיילות וחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי-אזרחי מכל הארץ, אשר השתחררו החל מינואר 2010 ויבחרו ללמוד במוסדות לימוד בנגב, בגליל, ביהודה ושומרון ובאשקלון. בנוסף לכך, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי ואזרחי מאזורי עדיפות לאומית אשר ילמדו במוסדות להשכלה גבוהה בכל רחבי הארץ, יהיו זכאים למגוון הטבות כגון: שנת לימודים במכינה חינם, הכוונה מקצועית ותעסוקתית והנחה של 50% בשכר הלימוד למשך 3 שנים.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"מדובר בחוק חשוב מאוד שהרווח ליקנעם ממנו הוא כפול. גם סטודנטים תושבי העיר יוכלו לקבל שנת לימודים אקדמאית חינם במוסדות הרלוונטיים, וגם בעתיד הדבר ידרבן סטודנטים מחוץ ליקנעם  לבוא ולרכוש השכלה במוסדות האקדמיה בעיר, שכן אני פועל להקמת מכללה בעיר שתהיה עצמאית או שלוחה של אחד המוסדות המובילים במדינה. העירייה משקיעה המון בחינוך ונמשיך לסייע לסטודנטים תושבי העיר, הן  ביצירת מגוון אפשרויות והטבות למימון לימודיהם האקדמאיים, והן בהבאת מקורות תעסוקה לעיר מתוך מטרה שלאחר לימודיהם הם ישתקעו בעיר, יובילו  וינהיגו אותה."
סגנית השר, ח"כ גילה גמליאל:
"החוק מוביל למהפכה חיובית בהשכלה הגבוהה בישראל. הוא מצמצם באופן משמעותי את הפערים בחברה הישראלית, ומאפשר להפוך את ההשכלה הגבוהה לנגישה יותר לכל צעיר וצעירה.
החוק מוקיר ומעריך בפועל, במעשים ובנתינה, את אלו התורמים למדינה מזמנם, מכוחם ובשנותיהם הטובות ביותר, ומעודדת את השירות הצבאי, הלאומי והאזרחי. אני צופה שאלפים יזכו למענק, השלב הבא מבחינתי הוא לדאוג לתעסוקה ודיור לצעירים באותם אזורים."
2011-03-02

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות