יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

רכב קרא עוד : חדשות יקנעם
צעדת יקנעם 2011

כבכל שנה צעדת יקנעם יוצאת לדרך. 05-03-2011 לצעדה מגיעים עשרות אלפי צועדים מיקנעם ושאר חלקי הארץ כניסה חופשית לכל.צעדת יקנעם 2011

עידכון מרץ 2012 : פרטים על צעדת יקנעם 2012

צעדת יקנעם כבכל שנה צעדת יקנעם יוצאת לדרך. 05-03-2011 לצעדה מגיעים עשרות אלפי צועדים מיקנעם ושאר חלקי הארץ כניסה חופשית לכל. כשהאביב מגיע - יקנעם בשיא פריחתה תרתי משמע. כל הסביבה והגבעות נעורות לחיים חדשים של מחזוריות בטבע, פריחה מרשימה על הגבעות מסביב ובחלק מהשטחים הפתוחים בעיר יקנעם. בצעדת יקנעם ישנם שני מסלולי הליכה עיקריים

האחד באורך 6 קמ והשני באורך 11 קמ. בצידי המסלול תחזו בפריחה מרובה של פרחי בר וצמחייה ירוקה, בנקודות מנוחה שישנם לאורך המסלול - תתקיים כמו תמיד פעילות לידלים וגם פעילות לכל המשפחה, כולל דוכני מכירה של מזון קל ושתייה, והפתעות. בנקודת ההתחלה ייתקיימו מופעים ופעילות נוספת של שירה.

מומלץ להגיע כבר בשעות הבוקר, להנות מהצעידה ולאחריה לבלות באיזור הכינוס שהינו גם נקודת היציאה לטיול הרגלי. משך הצעדה ביקנעם הינו אינדיבידואלי בהתאם לקצב הצועדים, אבל הליכה קלילה בשבילים יחד עם כל המשפחה תארך כשעה וחצי במסלול הקצר. הצטיידו במים ושימרו על הניקיון. העלות של האירגון והניהול מטעם עיריית יקנעם שהפכה זאת למנהג שנתי קבוע.

איך מגיעים ? - נקודת הזינוק ואיזור המופעים נמצא בשדרות יצחק רבין, לבאים מאלייקים סעו עד מרכז ביג ובכיכר שאחריה פנו ימינה וסעו בזהירות ישר לפי השילוט. כנל למגיעים מצומת יקנעם הראשית, סעו ישר עד לשדרות רבין ובכיכר לפני מרכג ביג - פנו שמאלה. מהכיכר של מתחם ביג לאורך הכביש יצעדו כבר הרבה מטיילים עם ילדים והכביש יהיה צפוף מעט - לכן משנה זהירות בנסיעה איטית.

במקום ההזנקה מתחם חנייה גדול מאוד, ענק במימדיו. אמנם לא סלול באספלט אבל ניתן להחנות את הרכב לפי הנחיות של נציגים אשר יכוונו אתכם היכן.

צעדת יקנעם יציאה 

 

 

 

 

 

 

 

 

צעדת יקנעם 2011

 

 

 

 

 

 

 

עונת הצעדות הארצית תיפתח בצעדת ירוק בטבע בגבעות יקנעם
הצעדה ה-19 במספר תתקיים השנה בסימן איכות הסביבה. לאורך המסלול יוצבו דוכנים ויהיו פעילויות רבות. במופע מרכזי: הדוד חיים.
 ב- 22.4 יתקיים לראשונה ביקנעם מרוץ אופניים עממי: "סובב יקנעם בטבע".
רה"ע סימון אלפסי: צעדת יקנעם היא מסורת של חווית טבע וספורט לכל המשפחה.
צעדת ירוק בטבע – גבעות יקנעם המסורתית שמתקיימת בעיר כבר קרוב לשני עשורים תתקיים השנה ב – 5.3.11  ותכלול אטרקציות והפעלות רבות.
כבכל שנה הצועדים הרבים שיגיעו יוכלו ליהנות משני מסלולים מרכזיים. מסלול קצר שאורכו 6 ק"מ, ומסלול ארוך שאורכו 11 ק"מ. המסלולים הינם מעגליים ונקודת הזינוק היא גם נקודת הסיום. 
צעדת יקנעם תתקיים השנה בסימן איכות הסביבה. לאורך המסלולים יתקיימו  פעילויות רבות. המשתתפים ייהנו מנגנים בטבע, ממתחם נוער שיכלול במה פעילה עם הופעות לילדים וחלוקת פירות הדר, מקפיטריה, ממתקן מתנפח, ומאזור מנוחה מוצלל. תנועת "השומר הצעיר" תבצע הפעלות לאורך המסלול. תנועת "הצופים" תדאג למתחם יער קופים שיכלול מסלולי מכשולים ועוד אטרקציות אתגריות רבות. במסלולים יוצבו דוכני הפעלה רבים בהם ניתן יהיה לקבל מידע כיצד לשמור על הסביבה, לשמוע הסברים, והילדים יוכלו ליהנות  מהצגה מובנית שתמחיש את החשיבות לשמירה על הסביבה. כך למשל: בדוכן של "אמניר" ניתן יהיה לקבל מידע מאנשי החברה על חשיבות המחזור בכלל, ומחזור ניירות, קרטונים ובקבוקים בפרט. בדוכן של החברה להגנת הטבע יינתנו הסברים על מבנה הצמחים והפרחים שנמצאים בשיא פריחתם בעונה הזו. בתחנה נוספת יוסבר על חשיבות השימוש "בקקומטים" העירוניים. תחנה אחרת תיועד לכל עניין השימוש בחומרים אורגניים בדגש על השימוש בקומפוסט שהינו דשן אורגני שנוצר מחומר צמחי שהתפרק ואפשר להחזירו לקרקע ולטייב אותה. בנוסף לכל אלו, אנשי היחידה לאיכות הסביבה יסתובבו בשטח וייתנו מידע לכל מי שיחפוץ.
לאור הצלחת צעדת יקנעם והפיכתה לשם דבר ארצי, וכיאה לעיר ירוקה, החליט ראש העיר סימון אלפסי לקיים השנה לראשונה בעיר בחול המועד פסח מרוץ אופניים עממי "סובב יקנעם בטבע". המרוץ יתקיים השנה ב – 22.4 ויכלול הפנינג יצירה עשיר.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"צעדת יקנעם הפכה כבר מזמן למותג של הצעדות, ורבים מכל קצוות הארץ משפחות, קבוצות ויחידים, נוהרים אלינו כדי להשתתף בצעדה ונהנים מחוויה משפחתית ספורטיבית באוויר הנקי והפריחה המלבלבת שלאחר הגשמים. השנה בחרנו שהצעדה תהיה בסימן איכות הסביבה במטרה להעצים את המודעות לשמירה על סביבה ירוקה ופורחת לטובתנו ולטובת ילדינו. מי ייתן וכבר בצעדה הבאה נזכה לצעוד ביחד עם גלעד שליט."
 
2011-02-16

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות