יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
פתיחת שנת לימודים 2010 ביקנעם

שנת לימודים 2010 ביקנעם בתנופה - מערכת החינוך ביקנעם יוצאת לדרך עם מגוון תכניות חדשות וייחודיותשנת לימודים ביקנעם בתנופה - מערכת החינוך ביקנעם יוצאת לדרך עם מגוון תכניות חדשות וייחודיות
כל מערכת החינוך תיכלל ברפורמת "אופק חדש". בבתי הספר יושם דגש על תגבורים רבים וטיפוח למצוינות. בגני הילדים  יושם דגש על סביבה ירוקה, מתמטיקה, מדעים וחינוך גופני. מסגרות תוספתיות רבות יופעלו. בניית קריית החינוך תצא לדרך.
ראש העיר, סימון אלפסי:  מערכת החינוך ביקנעם היא אחת מאבני היסוד של העיר.

לאחר חודשים של הכנות אינטנסיביות וקדחתניות בעיריית יקנעם ובמחלקת החינוך, שנת הלימודים תשע"א  יוצאת בשעה טובה ומוצלחת לדרך.
במערכת החינוך יושמו השנה דגשים רבים. בבתי הספר יופעלו תכניות רבות מעבר לתכניות משרד החינוך לצמצום פערים לימודיים ותרבותיים, ויינתן שוויון הזדמנויות לכל  תלמיד  בדגש על תלמידים עם צרכים מיוחדים. בנוסף לכך, יושם דגש על החינוך המדעי גם בגיל הרך, גם ביסודי  וגם במקיף.
בבתי הספר היסודיים בעיר ילמדו למעלה מ – 2200 תלמידים ותלמידות שהם גידול של 3.5% מהשנה הקודמת. בבתי הספר הללו יופעלו תכניות רצף חינוכי ומעברים מהגן לכיתה א', מכיתה ו' ל ז', ודגש מיוחד מכיתה ג' ל ד'. בנוסף, בכל בתי הספר היסודיים  יזכו התלמידים החלשים והבינוניים לתגבורים לימודיים. המצטיינים יזכו  למענה לימודי והעשרתי, וטיפוח המצוינות ייעשה באמצעות כיתות מדעיות. כמו כן, תוגבר האוטונומיה של המורים לייזום פרויקטים שונים ויבוצעו עשרות תכניות נוספות מעבר לנדרש  ממשרד החינוך.
ב"אורט אלון" התמנתה הגב' עדה שמש אברכהן למנהלת בית הספר. השנה ילמדו ב"אורט אלון" קרוב ל - 1350 תלמידים ותלמידות כאשר 189 מהם בכיתה י"ב. חטיבת הביניים תשתלב לראשונה בתכנית "אופק חדש". בכיתות ז' יפתחו 2 כיתות "כתום" בנוסף ל – 2 הנוכחיות שעלו לשכבת ח'. בכיתות ז'-ח' תופעל תכנית מיצוי ומצוינות במתמטיקה ובמדעים. בכיתות אלו תופעל גם תכנית "שלהבת" שהיא תכנית העשרה לשונית שמתקיימת בקבוצות למידה קטנות. בכיתה י' תיפתח מגמה נוספת של הנדסת מכונות שתמשיך עד י"ג.
בשנת תשע"א יופעלו תכניות רבות למניעת נשירה. תכנית קש"ת (קידום, שיתוף, תמיכה) שתופעל תתבסס על מפגש שבועי קבוע בין חונך לתלמיד במטרה ליצור מסגרת מאפשרת ובונה לימודית, רגשית וחברתית. התכנית תטפל גם בילדי החינוך המיוחד. בנוסף יפעל בית חם כמועדונית משפחתית לילדים בסיכון. פנימיות היום שיפעלו בבתי הספר ובגנים יאריכו את יום הלימודים, והן יכללו הזנה, העשרה וחיזוק לימודי.
בשנת תשע"א יפעלו במערכת החינוך מסגרות תוספתיות שונות אליהם צפויים להגיע 400 תלמידים, כגון: 6 מסגרות "מיל"ת" (מסגרת יום לימודים תוספתית), 6 מסגרות "תגבור לימודי" במימון הפדרציות, 5 מסגרות "פותחים עתיד", מסגרת צ.ב.ע  שמאריכה את יום הלימודים ב"דליות" ועוד.
ביקנעם יש 45 גני ילדים בהם למעלה מ – 1100 ילדים. 310 יתחילו השנה את שנתם הראשונה. לאחר מאמצים רבים של ראש העיר, סימון אלפסי הוחלט במשרד החינוך להכניס את כל גני הילדים בעיר לתכנית "אופק חדש".  הגננות ישתלמו בהטמעת התכנית בשני היבטים עיקריים: עבודה בקבוצות קטנות ומפגש פרטני-דיאלוג רגשי/אישי לעומת פדגוגי. תכנית  העבודה ותכנון העבודה בגנים יהיו בהדגש על פי "אופק חדש". יום הלימודים יוארך עד השעה 14:00.
בנוסף לכך יוכנו 5 כיתות גן לקבלת תו תקן ירוק, וב – 15 כיתות גן אחרות תהיה פעילות בשיתוף עם המפקח על החקלאות בנושאים כגון: גינה ירוקה, חיסכון במים ומחזור חומרים. במסגרת תכנית הליבה של גני הילדים יפעלו הגננות ליצירת תשתית לקריאה, כתיבה, מתמטיקה ומדעים, אמנויות וכישורי חיים אצל הילדים. הגננות יקבלו ליווי  מקצועי ופרטני לכך. דגש מיוחד יושם השנה על תחום החינוך הגופני והילדים גם ישולבו בתחומי המחול והמוסיקה. במהלך השנה יזכו הילדים לסיורים סדירים במוזיאון וילפריד בקיבוץ הזורע ויקבלו הדרכה  ממדריכה לאומנויות בגיל הרך. במסגרת 120 שנה לשפה העברית תורחב אוריינות שפתית והילדים יזכו לשפע של פעילויות בספריית הגן ופעילויות עם הספרייה הציבורית. הטיפוח וההשקעה בגיל הרך יתבטא במתן חופש לילדים לפעול בהתאם לכישוריהם. ביקנעם יפעלו 4 גני חינוך מיוחד.
פיתוח ובינוי מערכות החינוך תופס אף הוא תאוצה. קריית החינוך נמצאת בשלבי תכנון והוצאת מכרז. בשלבי תכנון נמצאים גם תכנון כיתות גן בשכונה המזרחית ובשכונה הדרומית. 2 כיתות חדשות ייבנו ב"תדהר". 4 כיתות אקוסטיות לכבדי שמיעה ייבנו ב"אורט", "ארזים",ו"תדהר". בניית שתי כיתות גן ליד "הדסים" הושלמה. ב"אורט אלון" ייערכו שינויים והתאמות בהיקף של 1.5 מליון ₪. בכל מוסדות החינוך בוצע במהלך הקיץ בדק בית בדגש על בעיות בטיחות.
מערך ההסעות יכלול 47 מסלולים לאחר שיצא מכרז חדש בנושא.
ראש עריית יקנעם מר סימון אלפסי:
"עיריית יוקנעם משקיעה משאבים אנושיים וחומריים רבים במערכת החינוך תוך חתירה מתמדת לאיכות, למצוינות ולמיצוי הפוטנציאל האישי של כל התלמידים. מערכת החינוך בעיר היא מן המעולות והמצוינות בארץ. נמשיך ליצור ולקדם פרויקטים, ולתת הזדמנות שווה לכול התלמידים והתלמידות".
משה הראל, מנהל מחלקת החינוך בעיריית יקנעם:
"מערכת החינוך ביקנעם היא הטרוגנית. הגדולה של מערכת החינוך מתבטאת ביכולתה המצוינת להתמודד עם מגוון גדול של בעיות בהצלחה רבה. על אף אופייה המיוחד של יקנעם בקליטת עלייה מערכת החינוך מצליחה ליצור מכנה משותף לכל התלמידים".
2010-08-24

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות