יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

מוזיקה קרא עוד : חדשות יקנעם
פדרציית אטלאנטה ביקנעם

ביקור פדרציית אטלאנטה: לתרומת הפדרצייה ערך רב ביקנעם ממשיכים לחזק את שיתוף הפעולה עם הפדרציה מאטלנטה, ולעיר הגיעה משלחת רחבה במטרה לעמוד על התכניות המגוונות שמובלות בעיר,עידכון הביקור - ראש העיר סימון אלפסי בביקור פדרציית אטלאנטה:
"לתרומת הפדרצייה ערך רב"
ביקנעם ממשיכים לחזק את שיתוף הפעולה עם הפדרציה מאטלנטה, ולעיר הגיעה משלחת רחבה במטרה לעמוד על התכניות המגוונות שמובלות בעיר, ולהשתתף בדיונים מקיפים על תקציב התמיכות השנתי שיוענק.
בראשית הביקור בירך ראש העיר סימון אלפסי את חברות וחברי המשלחת ואמר שיקנעם כרגיל שמחה לארחם, והעובדה שהגיעו במשלחת גדולה מוכיחה את רצינות הקשר. רה"ע אמר שבראשית הקשר עם הפדרציה לפני שני עשורים היו ביקנעם עשרים משפחות עולים מאתיופיה, וכיום יש כ-300 משפחות, והמטרה היא לשלבם ולתת להם תחושת שייכות ושירגישו שווים בכל התחומים. רה"ע הדגיש שמודל קליטת העולים בעיר מהווה מודל לחיקוי, ואת תוצאות הצלחתו ניתן לראות בשני תחומים עיקריים: אחוז מקבלי תעודת בגרות בקרב העולים מאתיופיה, וגיוס לצה"ל וליחידות איכותיות בקרב האוכלוסייה. רה"ע ציין שללא הסיוע של פדרציית אטלנטה לא היינו מגיעים להישגים הללו. אלפסי סיפר לאורחים גם על הכתרתה של יקנעם כעיר ירוקה, ועל איכות החיים הגבוהה ביישוב. לאחר הברכות צפו כולם במצגת שהכינו באגף החינוך ובה התכניות השונות שמובלות ביישוב הודות לתמיכת הפדרציות וביניהן: "תכנית ביתית לגיל הרך", "פותחים עתיד", "פועלים לטיפוח המצוינות", "פועלים לפנאי", "פועלים לפיתוח והעצמת הקהילה", ועוד. בהמשך קיבלו האורחים סקירה ממנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום, וממנהלת תכניות מערכתיות אפרת נל אודות התכניות השונות. בנוסף לכך, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי ותחום הגיל הרך, איריס סלע נתנה סקירה על התכנית הביתית לגיל הרך, מנהלת מרכז הצעירים מוניק קונפינו הסבירה על תכנית רמפה לצעירים בעלי מוגבלויות, ומנהלת המרכז להעצמה ופיתוח הקהילה שוש זהבי דיברה על התכניות שמובלות במרכז שבניהולה. משם המשיכו כולם לסיור ביישוב וביקרו בגן "אתרוג" שם התקבלו ע"י הילדים בברכה באנגלית ובשירים, וחברי המשלחת צפו בפעילויות הגן השונות ושמעו מהגננת זוהר גדסי על התהליכים שהילדים עוברים ועל אופן התקדמותם. משם המשיכו כולם לביקור בבית חינוך "הדסים" הסמוך ושמעו את מקהלה הבית ספרית. מנהלת בית החינוך שפרה ג'הסי ציינה ש"הדסים" הוא בית חינוך הטרוגני ו- 31% מהתלמידים הם ילדי משפחות עולים מאתיופיה. ג'הסי סיפרה גם על הפעילות המשותפת שמקודמת בבית החינוך עם מכללת אורנים. חברי המשלחת שמעו מנציגי התלמידים על התכניות השונות מהן הם וחבריהם נהנים. משם המשיכו כולם לביקור בחווה החקלאית וקיבלו מידע אודות החווה והפעילות בה. בביקור במועדונית "בית חם" הם שמעו על הפעילויות במקום.
חברות וחברי המשלחת התרגשו מאוד במהלך הסיור המקיף שנערך להם וציינו את התפעלותם ואת שביעות רצונם ממה שראו ושמעו.
נציגי פדרציית אטלאנטה הגיעו  לישראל וליקנעם  במסגרת הדיונים השנתיים על גובה התמיכה בפרויקטים שמובלים ביקנעם ובמגידו.
ראש עיריית יקנעם מר סימון אלפסי:
"השנה אנו חוגגים 20 שנות קשר עם פדרציית אטלנטה, קשר שתורם רבות לשני הצדדים, ואני מברך עליו ופועל לחיזוקו. חשפנו בפני שותפינו את התכניות הרבות שמובלות כאן ואשר תורמות רבות לאוכלוסייה האתיופית ומאפשרות לבני הקהילה לשאוף, לחלום, להגשים, לרצות ולהשיג. אני מברך את פדרציית אטלאנטה על הנתינה והאכפתיות,  ומודה לכל מי שמסייע בהובלת הקשר המצוין והמבורך הזה".
מנהלת אגף החינוך, הגב' סימה ניסלבאום:
"כל שנה מחדש אני מתרגשת לפגוש את המשלחות אלינו ולחשוף לפניהם את העשייה הענפה במערכת החינוך. שמחה לספר ולהראות איך מתרגמים את תרומותיהם לתוכניות אפקטיביות למען האוכלוסיות השונות בעיר. בשנים האחרונות הקשר עם יהדות התפוצות מקבל צבעים אחרים על רקע הזהות היהודית.  לא עוד תומכים ונתמכים אלא זהו קשר הדדי ששני הצדדים יוצאים נשכרים ממנו.
מנהלת תכניות מערכתיות בעיריית יקנעם, הגב' אפרת נל:
"העיר יקנעם על כלל תושביה נהנית מהקשר  עם פדרציית אטלנטה, אם באופן ישיר ואם באופן עקיף. הכספים הרבים המגיעים לעיר מאטלנטה, המופנים להעצמת אוכלוסיות חלשות, מאפשרת לרשות גמישות בהפניית משאבים לפיתוח וטיפוח איכות החיים של כלל התושבים בעיר. רק בשנה האחרונה יותר  מ- 1000 איש (נשים גברים וטף) נחשפו ונהנו מפרויקטים במימון פדרציית אטלנטה החל בגיל הרך ועד לאוכלוסיות הגיל השלישי, בכל פעם מחדש, מרגש אותי לראות את עומק הנתינה, הדאגה והאכפתיות של נציגי הפדרציה, את הכנות והאמפתיה המופנית כלפי התושבים והעיר בכלל ואנו אסירי תודה על כך."
2014-02-25

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות