יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
בית ספר דליות תכנית נתינה ביקנעם

בית ספר דליות יקנעם בבית החינוך "דליות" נותנים מכל הלב ועם כל הנשמה תחת הסיסמאות: "להיות בוגר זה מחייב" ו- לתת זה לקבל יצאה לדרך תכנית הנתינה הקהילתית של שכבת כיתות ו' בבית החינוך דליותבבית החינוך "דליות" נותנים מכל הלב ועם כל הנשמה
תחת הסיסמאות: "להיות בוגר זה מחייב" ו- "לתת זה לקבל" יצאה לדרך תכנית הנתינה הקהילתית של שכבת כיתות ו' בבית החינוך "דליות".
יריית הפתיחה לתכנית ניתנה בשבוע שעבר עת התקיים בבית הספר יריד נתינה קהילתי. במהלך היריד קיבלו תלמידי שכבת ו' את באי בית החינוך בסבר פנים יפות, בנועם ובאהבה גדולה. ביריד עצמו הופעלו תחנות יצירה רבות, תחנת איפור, תחנת ספורט, ואף הוצבה ניידת התרמת דם בחסות בנק הדם-בי"ח רמב"ם, והורים ותושבים הגיעו לתרום, ובסה"כ נאספו למעלה מ- 40 מנות דם. בנוסף לאלו הופעלו במקום דוכני מזון בהם נאספו למעלה מאלף ₪ אשר שימשו את התלמידים לטובת פעילותם בקבוצות הנתינה השונות. היריד כולו התקיים בסדר מופתי ובלטו בו שיתופי הפעולה, חלוקת העבודה בין הכיתות, רצון לנתינה אמיתית שבאה מן הלב, ועוד.
תכנית הנתינה בבית החינוך "דליות" מתבצעת בשיתוף מחנכות השכבה, הורים מובילים, ותלמידי שכבת ו'. במהלך השנה כולה מתנדבים התלמידים הבוגרים בזמנם הפנוי בשורה ארוכה של מקומות ברחבי היישוב כולו וביניהם: "בית הקשיש", עמותת "רוטרי", בית החולים רמב"ם, גן "שקד"- גן ילדים מנגן, שירותי הכבאות, אימוץ יחידה צבאית בבסיס רמת דוד, אימוץ כיתת התקשורת של בית הספר ועוד.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"פרויקט הנתינה הינו פרויקט חינוכי מיוחד במינו והוא משלב ערכים רבים וחשובים כגון: קבלת השונה, כבוד הדדי, והדרת פני זקן, אכפתיות ועוד. נתינה היא אחת המעלות הגדולות ביותר שיש ומי שהתברך בה, התברך בעולם ומלואו.  יקנעם התברכה בבני נוער שתורמים רבות למען הזולת ולמען הסביבה וגאותנו על כך היא רבה. מי שנותן זוכה לתחושת סיפוק עילאית והוא נהנה אף יותר מן המקבל. חוויות הנתינה תלווה את התלמידים עד שנים רבות. כל הכבוד לתלמידים, למנהלת בית החינוך, למחנכות ולהורים על שיתוף הפעולה והיוזמה המבורכת לטובת האחר."
מנהלת בית החינוך "דליות" הגב' עפרה הירש:
"תוכנית הנתינה לקהילה, מתקיימת בכיתה ו', פרי יוזמה משותפת של צוות המורות והורי התל', שאת יישומה, הלכה למעשה, מובילים ההורים והתלמידים. נושא הנתינה הינו נושא מרכזי בשכבת ו' לאורך שנת לימודיהם האחרונה בבית החינוך.התלמידים נהנים עמוקות מהנתינה לקהילה ורבים מהם מוסיפים להתנדב גם לאחר תום שנה"ל. יוזמה זו הפכה למסורת בבית חינוך "דליות", מסורת שהשתלבות בה היא אות כבוד לבוגר"דליות". כחלק מהשיפור המתמיד המאפיין את התהליכים ואת אורח החיים בבית הספר, ובעקבות הרצון להעצים את המעורבות והתרומה לקהילה, הוחלט לחנך לאזרחות פעילה ולמעורבות חברתית- סביבתית כשפת אם. תוכנית הנתינה, הינה תוכנית ספיראלית המוטמעת מכיתות א' עד ו', מתוך אמונה כי אם נשקיע בתלמידינו, נעודדם לאזרחות פעילה, ניצור עבורם שגרה שונה מזו שבחוץ, תהיה לכך גם השפעה מיטיבה גם כלפי חוץ. חינוך לנתינה הוא אבן יסוד בחברה השואפת לערבות הדדית ולמעורבות למען הכלל. חשוב לטפח מגיל צעיר את מודעותו של הלומד לתפקודו בחברה כמקבל ונותן ולהפנים זאת כנורמת התנהגות במסגרות מגוונות ובאופנים שונים."


2012-12-22

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות