יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
אורט אלון ביקנעם - תכנית מופת

אורט אלון יקנעם - תכנית מופת היא ראי למערכת החינוך היישובית באשכול פיס מלא מפה אל פה בתלמידי שכבת ו' מבתי החינוך ביקנעם ובהוריהם, התקיים ערב חשיפה לתכנית מופת (מתמטיקה, פיזיקה ותרבות קהילתית) שפועלת באורט אלון ביקנעם.אורט אלון יקנעם - תכנית מופת היא ראי למערכת החינוך היישובית
באשכול פיס מלא מפה אל פה בתלמידי שכבת ו' מבתי החינוך ביקנעם ובהוריהם, התקיים ערב חשיפה לתכנית מופת (מתמטיקה, פיזיקה ותרבות קהילתית) שפועלת ב"אורט אלון". את הערב פתחה בשירה מופתית ואיכותית להקת בית הספר כיאה לערב שכולו מופת.  מנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום אמרה שמופת היא שם נרדף למצוינות, ושביקנעם מאמינים, מכוונים, ומסייעים לתלמידים להגיע למצוינות. במהלך הערב שמעו המשתתפים את הרצאתו של בז'ה אבבה  (29), עיוור שעלה מאתיופיה בגיל 7 לאחר שאביו נטש אותו בזמן הלידה, ואמו גידלה אותו לבדה. בז'ה בהרצאתו "להסתכל לחיים בעיניים ולהפוך את הבלתי אפשרי, לאפשרי" סיפר שעד גיל 10 כלל לא ידע שאינו רואה והגילוי גרם לו לדיכאון של חצי שנה שלאחריו היה עליו לבחור בחיים, או להישבר, והוא החליט לא לוותר ולקבל את עצמו כשונה תוך שהוא אומר לעצמו שנכון שהוא לא יכול לראות, אבל הוא כן יכול לעשות הרבה דברים אחרים. בז'ה סיפר שהתחיל להציב לעצמו מטרות וכך סיים את לימודיו עם בגרות מלאה, למד לימודי סאונד, השתתף כנגד כל הסיכויים בחוג אופניים מיוחד, והחליט להתחיל לרוץ ולייצג את ישראל באולימפיאדה. לשם כך הוא לקח לעצמו מלווה והתחיל להתאמן ולרוץ עשרה קילומטרים, חצי מרתון, ומרתון שלם תוך שהוא מדגיש לעצמו ולסביבה שריצה קשורה לרגליים ולא לעיניים. בז'ה שחווה משברים וכישלונות לא נשבר, והשתתף במרתונים בטבריה, ברלין ואמסטרדם, וייצג את ישראל באולימפיאדת בייג'ין. לאחר מכן הוא החליט לטפס על האוורסט ובעזרת עבודת צוות הצליח גם כאן ושם בפסגה אמר לעצמו שאין גבול ליכולותיו, ושהוא יתגבר על כל קושי. בזה סיכם את הרצאתו באומרו לתלמידים שמה שהם רוצים להיות ולהשיג תלוי רק בהם, ושלעולם אין לוותר. מנהלת האזור ברשת "אורט" ד"ר לאה קליינמן אמרה שמדובר בפרויקט יוקרתי והתכונות של בז'ה הן אלו שאנו רוצים אצל התלמידים, קרי, מנהיגות, מוטיבציה, קביעת אתגרים, אופטימיות ואכפתיות לצד הצטיינות במתמטיקה ומדעים. קליינמן הוסיפה שתלמידי התכנית צריכים לדעת ללמוד לשאול, לחקור ולבקר, וגם לתרום לחברה. מנכ"לית מופת ד"ר אורנה שניידרמן אמרה שהתכנית תלויה במי מוביל אותה ומנהלת "אורט אלון" ראויה מאוד להובילה. שניידרמן אמרה שהמוטו שלה הוא שכל תלמיד יכול, אולי הוא לא רוצה  והוסיפה שתלמיד צריך להביא איתו בית שמאמין בו ודוחף אותו קדימה. שניידרמן הדגישה שמדובר בתכנית תובענית שסוללת את הדרך לעתיד. בהמשך הערב דיבר בפני ההורים והתלמידים בוגר התכנית דני מגנר שאמר שמדובר בתכנית מבורכת שבה לומדים לפתור בעיות מכיוונים שונים. מגנר הוסיף שהכישורים שרכש בתכנית עוזרים לו מאוד והדגיש שתכנית מופת היא תכנית מופתית. לאחר מכן עלו לבמה תלמידים מכיתות ז'-י שלומדים בתכנית  והשיבו לשאלות הקהל.
תכנית מופת נוסדה במטרה לקדם ולהשביח  את הוראת המתמטיקה והמדעים. חזון התכנית הוא פיתוח מצוינות לימודית בדגש על מתמטיקה ופיזיקה, ומצוינות אישית וחברתית לפיתוח מתמיד של קהילה ישראלית ערכית. בין מטרות התכנית: הטמעת מצוינות והפיכתה לאורח חיים, פיתוח יכולת התמודדות עם אתגרים, פיתוח מעורבות חברתית, ועוד.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"תכנית מופת היא אחת התכניות האיכותיות ביותר שמקודמות ב"אורט אלון" והיא ראי לאיך אנו מובילים את תלמידי מערכת החינוך בעיר: דגש על מצוינת לצד הטמעת ערכים לטובת האחר. התכנית פועלת שנים רבות ביקנעם. אני האמנתי בה מראשיתה כי היא דוגמא למצוינות. במופת השמיים אינם הגבול ותלמידיה מגיעים הכי רחוק שבו הם חפצים. "אורט אלון" הוא חממה לתכניות מן הסוג הזה ואני מברך את המנהלת, הצוות והתלמידים על השאיפה וההובלה למצוינות."
מנהלת "אורט אלון" הגב' עדה אברכהן שמש:
"המפגש השנה הדגיש את המוטו המרכזי של בית הספר שאיפה למצוינות ערכית ולמצוינות לימודית. אני מאמינה שהצלחנו להעביר ולו במעט את תחושת הבית המצוין שבו אנו מחנכים ומעצימים את תלמידנו. בזכות תוכנית מופ"ת ובזכות תוכניות נוספות איכותיות הקיימות בבית הספר כל תלמיד יכול למצוא את המסלול המתאים לו אישית ולפרוץ קדימה. תודה למנכ"לית מופת על האמון והפרגון שהיא מעניקה לבית הספר, תודה לראש העיר ולרשת "אורט" על מימון התוכנית המסייעת להצמיח את מנהיגי העתיד, אנו מאחלים הצלחה רבה לתלמידי כיתות ו' בדרך להצטרפותם למשפחת "אורט אלון"."2012-12-22

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות