יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

נדלן דירות ובניה קרא עוד : חדשות יקנעם
דירות למכירה לזוגות צעירים ביקנעם

יולי 2011 דירות למכירה לזוגות צעירים ביקנעם - משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל פרסמו 232 יחידות דיור לזוגות צעירים במחיר למשתכן והנחה בקרקע לזכאים ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי התנה הוצאת מכרז לבניית דירות בשכונת -שער הגיא- בכך שיוקצו דירות לזוגות צעירים - במחיר למשתכן - ותוזל הקרקע לזכאים.דירות לזוגות צעירים ביקנעם - יולי 2011
משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל פרסמו 232 יחידות דיור לזוגות צעירים במחיר למשתכן והנחה בקרקע לזכאים
ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי התנה הוצאת מכרז לבניית דירות ביקנעם בשכונת "שער הגיא" בכך שיוקצו דירות לזוגות צעירים "במחיר למשתכן" ותוזל הקרקע לזכאים. אלפסי אשר הציג לשר הבינוי והשיכון, ח"כ אריאל אטיאס בביקורו בעיר את הבעיות בהם נתקלים זוגות צעירים שמעוניינים לרכוש דירות, הבהיר לו בפגישתם הנוספת בלשכת השר שללא אפשרות בנייה לזוגות צעירים, הוא אינו יאשר את המכרז. השר מבחינתו נענה לדרישתו של ראש העיר ובעקבות הסיכום בין השניים הוקצו ופורסם כבר מכרז ל- 232 יחידות דיור לזוגות זכאים "במחיר למשתכן" מתוך סך של 680 יחידות, וסיור הקבלנים שיבנו אותם יתקיים ב: 29.8. בנוסף לכך הבטיח השר לראש העיר לכלול את יקנעם בתכנית הממשלתית שמתגבשת לסבסוד חצי ממחיר הקרקע, ועל פיה  המדינה תסבסד במכרזים הללו 50% ממחיר  הקרקע שבה יזכה היזם ובאופן שההטבה תגיע לצרכן ולא לקבלן. המכרזים הללו מתוכננים לאזורים בהם הביקושים גבוהים, ויקנעם היא אחת הערים והיחידה באזור עמק יזרעאל. בנוסף לכך, נפגש השבוע ראש העיר עם מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון וביקש ממנו שיקנעם תיכלל בפרויקט דיור בר השגה לטווח הארוך. במסגרת הפרויקט ייבנו דירות קטנות להשכרה או למכירה במחירים נמוכים עבור משפחות צעירות וזוגות צעירים ומשפחות צעירות בתחילת דרכם ושידם אינה משגגת רכישת דירות בשוק החופשי.
הפעילויות הללו הן בנוסף לפעילויות רבות שהעירייה מבצעת כל השנה, כמו ההחלטה להביא את הועדה לתכנון ובנייה ליקנעם שמוכיחה את עצמה, ובניגוד גמור לבירוקרטיה שמעכבת רבות ובגינה מדבר רה"מ בכל הזדמנות, וממנה סובלים מאות אלפים ברחבי הארץ, כאן כמעט שאין בירוקרטיה מקצרים תהליכים ונותנים היתרי בנייה בכ-50 ימים בלבד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"מצוקת הדיור במדינת ישראל היא מצוקה אמיתית, אולם בניגוד למקומות אחרים, אנו לא מחכים למשבר כזה או אחר שיפרוץ, ואני פועל אישית רבות, ובאופן קבוע מול כל משרדי הממשלה הרלבנטיים ומול השרים ומנכ"לי משרדיהם מתוך מטרה ברורה לספק מספיק דירות וזאת למרות שהדבר כולו הוא באחריותה הבלעדית של הממשלה. ביקנעם מתפרסמות כל הזמן תכניות. אני תמיד חושב לטווח הארוך ולכן בעוד שבערים אחרות יש הקפאת בנייה, ביקנעם גם בונים וגם משווקים, ורק לאחרונה קנו כאן קרוב למאה זוגות דירות "במחיר למשתכן". בשבוע שעבר שלחתי מכתב לרה"מ  ובו רעיונות ישימים לפתרון מצוקת הדיור, ואני רואה שהוא כבר החל ליישם חלק מן הרעיונות הללו. אני שמח שהמאבק שלי למען הזוגות הצעירים מול משרד השיכון נשא פרי, ואלמלא התכניות שקידמנו כאן ואנו ממשיכים לקדם, החלטות הממשלה הטריות לא היו חלות עלינו. אני מעריך שעכשיו לאור הטבות הממשלה ומשרד הבינוי  והשיכון, המחירים ירדו  ותהיה אפשרות לכל בני המקום לרכוש דירות כאן. יקנעם נמצאת באזורי הביקוש בגלל שמדובר בעיר מצליחה שמובילה בכל התחומים. יקנעם היא עיר צעירה ותמשיך להיות כזאת. אני אפעל לשמור על הצעירים ולבנות להם דירות כאן. בנוסף לכך אני נאבק רבות בשביל לדאוג לדיור גם עבור אלה שידם אינה משגת דירה גם במחירים של 500 אלף ₪. יקנעם לא תפקיר שום אוכלוסיה שמחפשת קורת גג ונעשה ככל יכולתנו לעזור להם."

 
2011-07-27

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות