יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

חדשות קרא עוד : חדשות יקנעם
עיר תאומה ליקנעם ופעילות משותפת

ממלא מקום ראש עיריית יקנעם אורי שמואל ומבקר העירייה רפי טולדנו ייצגו את יקנעם בחגיגות 101 שנים להיווסדותה של העיר התאומה מצרפת לה גארן קולומב.מלבנון ומפורטוגל ליקנעם באהבה
ממלא מקום ראש עיריית יקנעם אורי שמואל ומבקר העירייה רפי טולדנו ייצגו את יקנעם בחגיגות 101 שנים להיווסדותה של העיר התאומה מצרפת לה גארן קולומב. החגיגות היו ססגוניות וכללו סיור בעיר, פסטיבל מקומי, תהלוכות ברחבי העיר, תחרויות ספורט, הופעות של להקות מקומיות ועוד. לחגיגות הגיעו נציגים מכל הערים התאומות של לה גארן, ואלו הגיעו ממדינות שונות כגון: גרמניה, פורטוגל, ישראל, ואפילו מהעיר  דרון הריסה מלבנון שעתידה לחתום על הסכם ברית ערים תאומות באוקטובר השנה. אחד האירועים המרכזיים בחגיגות הפגיש את נציגי הדתות השונות, וכל אחד דיבר על הדת שלו ועל מה שחשוב בה, וכולם הסכימו שהדבר החשוב ביותר הוא חשיבות הקשרים בין האנשים.  במהלך הביקור נפגשו שמואל וטולדנו עם ראש העיר המקומי פיליפ ג'ובן ועם סגנו איב פרא, וכן עם שאר חברי המשלחות, והציעו להם לפתח קשרים בין עירם ליקנעם. נציגי העיר ולפוקס מפורטוגל התלהבו מן הרעיון והציעו לקדם שיתופי פעולה. ראש העיר הפורטוגזי סיפר שאביו הציל המון ילדים בשואה ושהוא בא ממשפחה שהיא מאוד פרו ישראלית, והוא ישמח לקדם קשרים בין שתי הערים שיובילו לחתימה על הסכם ברית ערים תאומות. בעקבות המפגש  יתכן שהאב יגיע לישראל ויספר כאן את סיפורו. מפגש מיוחד במינו התקיים בארוחת הערב החגיגית לרגל החגיגות, אליה הגיע גם סגן ראש העיר התאומה העתידית מלבנון, דרון הריסה, סימון ריזקת שעה שראש העיר הצרפתי לחש לאורי שמואל מי האורח, ושמואל ניגש אליו, הציג את עצמו, לחץ את ידו וחיבק אותו לקול מחיאות הכפיים של המשתתפים. לאחר מכן נפגשו שמואל וטולדנו עוד מספר פעמים עם סגן רה"ע הלבנוני והפכו לחברים. אורי שמואל הציע לראש העיר הצרפתי שיפעל שהסכם ברית ערים התאומות הראשון שייחתם לאחר השגת שלום בין ישראל ללבנון יהיה בין יקנעם לעיר דרון הריסה.  במהלך הביקור התארחו השניים אצל אנשי הקהילה היהודית, נפגשו עם הרב המקומי אברהם כהן, התפללו עימם בערב שבת ובשבת, סעדו עימם, וקראו להם לעשות עלייה ליקנעם. אלו מצידם הבטיחו לבוא ולבקר כאן.

ממלא מקום ראש העיר, מר אורי שמואל:
"הקשר בין שתי הערים חשוב מאוד היות והוא מקדם את הקשר בין שני העמים. התקבלנו כאן בצורה מאוד יפה ומכובדת. במהלך הביקור הרגשתי את החיבה ואת האהבה הרבה כאן ודגלי ישראל התנוססו בכל מקום. בעיר יש פארק שלם שקרוי על שם יקנעם וזה מחמם את הלב. הקשר ההדוק בין ראש העיר הצרפתי לראש העיר שלנו, סימון אלפסי, תורם רבות לקידום ופיתוח הקשר בין שתי הערים."
מבקר העירייה, מר רפי טולדנו:
"הביקור היה חשוב מאוד לחיזוק הקשר בין העיריות, והמפגש עם  בעלי התפקידים הנמצאים איתנו בקשר שוטף היה מרגש. קבלת הפנים הייתה חמה וכנה במיוחד, מרבית הנבחרים איתם נפגשנו הביעו את הזדהותם ותמיכתם הנלהבת עם מאבקנו לשיפור תדמיתה של מדינת ישראל, ואיחלו לשלום עם שכנינו. המפגש עם סגן ראש העיר הלבנוני שהחל בקרירות התהדק לשיחות ענייניות וסוכם באיחולים הדדיים לשלום בין שתי המדינות. אני רוצה לציין במיוחד את המאמצים הגדולים שעשו המארגנים על מנת להיענות לדרישות המיוחדות שלנו לשמירת שבת."

2011-07-27

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות