יקנעם
תפריטי אתר יקנעם
יקנעם
חדשות יקנעם
לוח יד שניה יקנעם
אינדקס עסקים יקנעם
אירועים
נדלן דירות ובניה
עורכי דין ומשפט
רפואה
ספורט
מחשבים
לימוד נהיגה
לימודים וחינוך
רכב
טלפונים חרום ביקנעם
מפת יקנעם - תמונת לווין
יקנעם עילית בתמונות
יוקנעם העיר הירוקה
הראשונה בישראל

קידום אתרים
אתר ביז www.atrbiz.com קידום אתרים

לפרסום באתר :
0524748988


  
   

רפואה קרא עוד : חדשות יקנעם
מרוץ אופניים ביקנעם

מרוץ האופניים ה- 1 ביקנעם הוא יריית הפתיחה למסורת ארוכת שנים. באווירת חג, במזג אוויר מושלם, בטבע ירוק ופורח, ובהשתתפות מאות רוכבים יצא לדרך מסע אופניים סובב יקנעם בטבע ה-1. המסע חנך באופן רשמי את שביל יקנעם – רמת מנשה שהעניקה הקרן הקיימת לישראל ליקנעם.מרוץ האופניים ה- 1 ביקנעם הוא יריית הפתיחה למסורת ארוכת שנים

באווירת חג, במזג אוויר מושלם, בטבע ירוק ופורח, ובהשתתפות מאות רוכבים יצא לדרך מסע אופניים סובב יקנעם בטבע ה-1. המסע חנך באופן רשמי את שביל יקנעם – רמת מנשה שהעניקה הקרן הקיימת לישראל ליקנעם.
כבר בשעות המוקדמות של הבוקר החלו להגיע רוכבים רבים ליקנעם ביניהם משפחות שלמות, ילדים קטנים עם הוריהם, בני נוער, רוכבים מקצועיים ועוד. מתחם ההזנקה קושט וכלל אטרקציות רבות ביניהם דוכני מכירה, מתנפחים ומסלולי פעילות אתגרית. ראש העיר סימון אלפסי, יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, יו"ר מרחב יקנעם בקק"ל שלמה ברנט, וחברי מועצת העיר ירון חן, לאה פדידה ואמירם קרובי התכבדו בהסרת הלוט. אלפסי בירך את הקהל ואמר שהוא ימשיך לשמור על יקנעם כעיר ירוקה ולקדם בעיר את הספורט הירוק. יו"ר קק"ל קרא לכולם לצאת לטבע ולשבילים והבטיח להמשיך את שיתוף הפעולה המצוין שלו ושל קק"ל עם אלפסי ויקנעם ולפתח פה עוד שבילים. יו"ר הפועל וחבר מועצת העיר ירון חן אמר שיקנעם אומרת כן לספורט ולא לאלימות, ושהפועל בשיתוף עיריית יקנעם תפעל לפתח ולקדם את ספורט האקסטרים וספורט הרכיבה ביקנעם, ותהפוך את ספורט הרכיבה לספורט מוביל בעיר. חן הדגיש שב- ECOTEAM , מועדון האופניים של הפועל יקנעם יש מאות רוכבים, ושהם בשיתוף העירייה ישאפו להקמת  מסלול פאמפ-טרייק (מסלול אקסטרים) ולהפוך את המרוץ למסורת. חברת מועצת העיר ויו"ר המתנ"ס לאה פדידה אמרה שהמתנ"ס ימשיך לקדם את ספורט הרכיבה כספורט עממי ושהיא רואה ברכיבה על אופניים כלי לחוויה קהילתית וספורט מתקדם. לאחר הסרת הלוט ודברי הברכה ניגשו כולם לקו הזינוק, אלפסי ושטנצלר התכבדו בגזירת הסרט ולמעלה מ-300 רוכבים ורוכבות יצאו לדרך ובחרו בין 2 מסלולים בני 6 ק"מ ו – 12 ק"מ. כל המשתתפים קיבלו חולצות ומדליות על השתתפותם.
שביל יקנעם-רמת מנשה הינו שביל היקפי אשר מתחבר לכל שאר השבילים באזור, והוא שביל מעגלי שמותאם לרמת רכיבה בינונית. אורכו של השביל הוא כ – 6 ק"מ.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"היום הזה הוא יום מוצלח לספורט הירוק. יקנעם שמחה לארח את מרוץ האופניים העממי הראשון שיהיה יריית הפתיחה למסורת ארוכת שנים. הרוכבים נהנו מאזור מטופח ויפה ומטבע ירוק ופורח, ואני בטוח שלמרוצים הבאים יגיעו מאות ואלפי רוכבים. היה כייף גדול לראות כאן ילדים רבים ומשפחות שלמות שבאו להשתתף. יקנעם היא עיר ירוקה ואני נמשיך לשמור עליה ככזאת ולקדם את הספורט הירוק ולחנך לספורט הרכיבה כבר מגיל צעיר בשיתוף עם בתי הספר. נהפוך את השביל לשביל מקצועי באורך של 20 ק"מ. אני מודה לקק"ל על פעילותה למען יופייה של המדינה. בזכותה מאות אלפים מטיילים בטבע הפורח והמלבלב."
יו"ר קק"ל מר אפי שטנצלר:
"קרן קימת לישראל פיתחה לאורך השנים מאות קילומטרים של שבילי אופניים, מהגליל ועד הרי אילת. קק"ל מעודדת ומובילה בארץ את נושא הרכיבה על אופניים ואת הגברת המודעות לרכיבה שמקרבת את הציבור אל הטבע מבלי לפגוע בסביבה. שביל 'סובב יוקנעם בטבע' יהווה אטרקציה תיירותית לרוכבי אופניים מכיוון שיקנעם שוכנת במקום מיוחד, על התפר שבין הכרמל, רמת מנשה ועמק יזרעאל. יקנעם היא עיר ירוקה וחשוב מאוד להמשיך ולשמור על הירוק הזה. שיתוף הפעולה בין קק"ל לבין יקנעם הוא פורה מאוד ובעתיד נפעל יחד להכשיר טיילת ביער לרווחת תושבי העיר. ראש העיר אלפסי הוא פרטנר ואני שמח שהוא פנה אלינו בעניין הכשרת השביל אותו אנו חונכים היום."
2011-05-02

 
 חזרה לראש העמוד        הדפס        

 
www.yoqneam.com
יקנעם  |  www.yoqneam.com   |          אתר יקנעם www.yoqneam.com © - כל הזכויות שמורות